Nevyhledáváme ale žádné velké kopce v Krkonoších, nám bohatě stačí sjezdovky v Hlinsku, Vápenném Podole, České Třebové či třeba v Poličce. Tam se nám to líbí nejvíce. Pro amatéry, jako jsme my, je to naprosto ideální sjezdovka. I cenově je to velmi lákavé,“ řekla našemu Deníku paní Marcela, která s manželem a dvěma dětmi lyžuje již mnoho let.

„Přestože všichni máme lyže značky Elan, nedali jsme za ně žádné velké peníze. Vůbec se nestydíme za to, že jsme je koupili použité přes internet. Byla to velice výhodná cena a lyže nám slouží již mnoho let,“ dodala spokojená Marcela. Ta nám řekla, že i výbavu jako lyžařské boty či oblečení si všichni koupili v „secondhandech“. „Ne, že bychom na to neměli, ale na naše lyžování bohatě stačí výbava použitá.

Bylo by zbytečné kupovat si drahé značkové vybavení, aby nám bez využití leželo doma. Znám spoustu lidí, kteří lyžují doslova celou zimu nejen v Krkonoších, ale jezdí i do Alp. Těm se to pak pochopitelně vyplatí. My jsme pouze amatérští nadšenci, a tak nám stačí vybavení skromnější,“ směje se paní Marcela.