„Jsou věci, které se dají předvídat, ale tato situace vznikla v takovém rozsahu poprvé a tudíž jsme na ni nebyli vůbec připraveni,“ vrací se Petr Borák, ředitel hotelu Augustiniánský dům, k okamžiku, kdy z nařízení vlády museli kvůli koronavirovým opatřením zavřít.

První věc, kterou začali aktivně řešit, byli hosté, zaměstnanci, ale i dodavatelé, protože bez těchto skupin by podle Boráka hotel nemohl nikdy fungovat. „Ke každému hostovi jsme přistupovali individuálně, o zaměstnance bylo také postaráno a nikoho jsme nepropustili. A dodavatelům jsme se snažili zaplatit vše v dohodnutém termínu, aby i oni mohli fungovat dále. Uvědomovali jsme si, že se musíme chovat ke všem férově, protože jakmile omezení skončí, budeme chtít spolu opět spolupracovat,“ říká Borák.

close Živnostníci to nevzdávají. info Zdroj: Deník zoom_in

V průběhu uzavírky hotelu od poloviny března nelenili a realizovali opravu fasády budovy, udělali revizi saun a parních lázní a také různé práce na zahradě. „Tento rok slavíme 10. výročí od otevření hotelu a rádi naše hosty neustále překvapujeme novými produkty a vylepšenými prostory pro relaxaci a zklidnění. Jedna z novinek právě vzniká v přilehlém lesíku, kde jsme začali tvořit unikátní klidové a meditační zóny,“ přibližuje ředitel Augustiniánského domu.

Úbytku hostů se po opětovném otevření ubytovacích zařízení nebojí a věří, že díky česko-slovenské klientele toto období „přežijí ve zdraví“. I když uznává, že pro hodně hotelů a restaurací budou uzavřené hranice a dopad současné situace velmi náročné, často až smrtící. Naprosto nezbytná je tedy podle něj včasná pomoc státu v podobě dotací na mzdy, snížení DPH a také zavedení poukazů pro zaměstnance s podmínkou strávit dovolenou v ČR.

„Jednou z našich stálých hodnot je to, že hosté jsou naši přátelé. Velmi si proto vážím toho, že nás podpořili v těžkém období nákupem dárkových poukazů nebo přesunutím pobytu na jiný termín. Chci jim za to z celého srdce poděkovat. Jejich důvěru se budeme snažit vrátit v tom, co nás baví a proč jsme tady: individuální péči, zážitkovými službami a originální nabídkou,“ podotýká Petr Borák.

Koronavirová opatření podle něj změní fungování ubytovacích zařízení už napořád v tom, že se zvýší nároky na hygienu. Na tu sice v Augustiniánském domě kladli velký důraz už předtím, ale přesto nyní tuto oblast i oni ještě posílí.

Zpřísnění podmínek

„Věřím, že jako ostatní kolegové v branži jsme i my tyto podmínky zpřísnili v podobě častější desinfekce klik a madel speciálními prostředky, desinfekční gely ve veřejných prostorách, přeorganizování podávání pokrmů na rautech a snídaních či větším odstupem mezi stoly v restauraci,“ popisuje luhačovický hoteliér.

Závěrem pak láká turisty do největších moravských lázní s tím, že kromě léčivých minerálních pramenů mají své nezaměnitelné kouzlo a architekturu. „Je to místo uprostřed lesa, místo s čistým ovzduším a klidnou atmosférou. Za posledních deset let Luhačovice přímo rozkvetly. Posledním důkazem je nová podoba haly Vincentka a celková proměna kolonády,“ dodává Petr Borák.

Anketa Deníku: Češi v pohybu

close Češi v pohybu. info Zdroj: Deník zoom_in Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz