Radnici zdrželo asi o dva měsíce výběrové řízení na firmu, která aukci uskuteční.
V jiných městech v kraji se už aukce odehrály.
Radní za TOP 09 Jan Němec před časem avizoval, že v září a říjnu se dosahuje na aukcích nejlepších výsledků.
O výhody prý zájemci nepřijdou ani tehdy, když aukce bude později. „Bohužel, časový skluz je daný tím, že jsme si dali práci se soutěží. Ale trhem s energiemi pohne prohlášení ČEZ, že snižuje ceny od Nového roku o 20 procent. Smlouva bude platná na dva roky. To se promítne do listopadových a prosincových cen," nechal se slyšet Jan Němec.
Tři firmy soutěžily
Město oslovilo tři firmy, jedna nepředložila nabídku. Další firma se přihlásila prostřednictvím zveřejněné nabídky. Vyhrála společnost A-Tender. Lidem i podnikatelům musí zaručit předem stanovenou úsporu.
Na zemním plynu by obě skupiny měly ušetřit nejméně 22 procent, na elektřině by měla být dosažená úspora u domácností 22 procent, u podnikatelů 25 procent. Pokud se nepodaří levnější energie vydražit, je na zájemcích, zda smlouvu podepíší.
„Firma si od Rozvojového fondu Pardubice pronajme kancelář. Zhodnotí, zda je pro zájemce výhodné, aby do aukce vůbec šel, a zda je stávající smlouva vůbec vypověditelná," uvedl pardubický radní.
Elektronické aukce jsou v celé zemi už běžnou záležitostí a uskutečnily se v řadě měst Pardubického kraje.
Uspořádal ji v červenci i městský obvod na Dubině, další kolo připravuje.
Lidé ušetří
Do červencové aukce se zapojilo 4900 domácností z Pardubic i dalších měst. Díky dražbě lidé ušetří na elektřině přes 27 procent a na zemním plynu více než 34 procenta.