Projekty musely být zaměřeny na zkvalitnění prostředí v centru města, rozšíření nabídky aktivit pro volný čas či zkvalitnění sociálních služeb.

Dva projekty města

„Páté kolo bylo vyhlášeno, abychom doplnili zásobník a umožnili všem zájemcům, aby mohli podat své další projekty. Podstatné je, že město podalo dva projekty o revitalizaci veřejného prostranství. Jedná se o náměstí Republiky a přilehlé okolí a ulice U Stadionu a okolí. Byly tam i některé menší projekty od jiných předkladatelů. Nyní je budeme vyhodnocovat a kontrolovat, jestli je vše v pořádku a odpovídá to podmínkám. Město musí velice rychle rozhodnout o tom, které projekty budou vybrány a předloženy regionální radě,“ uvedl náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek.

Kdy se rozhodne?

Rada by měla rozhodnout nejpozději v říjnu. „V IPRM zůstává přibližně 138 milionů korun, s naší patnáctiprocentní spoluúčastí to bude 162 milionů korun a je potřeba urychleně rozhodnout, kam tyto peníze investovat. Je možné je rozdělit na více projektů, nebo je použít na jeden jediný,“ doplnil Rozinek.

„Mezi dalšími projekty je loděnice Na Špici, velká dětská herna ve Štefánikově ulici, sportovní hala Na Vinici a nový projekt galerie Na Vodě. To je plovoucí zařízení na Chrudimce či Labi. Ve velmi krátké době musíme rozhodnout, na kterém zásadním projektu bude město dále pracovat,“ konstatovala primátorka Štěpánka Fraňková.

Evropské dotace

„Vedení města teď zpracovává seznam prioritních investičních akcí, které by si představovalo do roku 2014 až 2016. Neznamená to, že pokud nějaký projekt z těch, které má město připraveno, nebude financován z IPRM, bude úplně vyloučen. Co se týče IPRM, čas letí a je potřeba se rozhodnout, aby bylo možné využít dotace,“ vysvětlil Rozinek.

„Chceme dát najevo, že si se zbývajícími finančními prostředky víme rady a že naopak nám ještě budou chybět,“ dodala primátorka.

(len)