Což takhle strávit Nový rok v zahraničí?

„Každoročně se najde skupina lidí, která ráda tráví Nový rok, ale třeba i vánoční svátky mimo domov,“ uvedl majitel pardubické cestovní agentury Tomáš Rambousek.

„Z exotických destinací letos nejvíce letí Dominikánská republika. Velký zájem je již tradičně také o Egypt a o Tunisko,“ poznamenal Tomáš Rambousek. „V případě eurovíkendů nejvíce táhnou italský Řím a turecký Istanbul,“ sdělil majitel pardubické cestovní agentury.

„V tomto roce jsme zaznamenali rovněž případy, kdy se klienti rozhodli, že se úplně vyhnou vánočnímu shonu, a odjeli na své vysněné exotické cesty třeba už 15. prosince s tím, že se vrátí až po Novém roce,“ nechal se slyšet Tomáš Rambousek. „Nejčastěji je lákala Latinská Amerika a jihovýchodní Asie, například Thajsko či Indonésie. Nově však přibyl také Vietnam nebo ostrov Langkawi v Malajsii,“ doplnil majitel pardubické cestovní agentury.

„Ti, co chtěli někam vyrazit na Silvestra, si většinou své pobyty rezervovali už od září. Zpravidla nespoléhali na nabídku last minute zájezdů. Výhodných nabídek na poslední chvíli už přece jen není tolik, i když samozřejmě se stále ještě nějaké najdou,“ prozradil Tomáš Rambousek.

„Z lyžařských destinací pak dominovala Itálie s Rakouskem. Zájem byl též o lyžařské pobyty v tuzemských horách, například v Krkonoších, na Šumavě či Vysočině. Největší poptávka byla po pronájmu chat v těchto lokalitách,“ uzavřel majitel pardubické cestovní agentury.