Ta se rozhodla, že lidem nakupování usnadní. Stačí si otevřít jejich internetové stránky, objednat si potraviny či drogerii, kterou zrovna potřebuji, a pak jen čekat, až mi firma vybrané věci doveze až domů.

Podle majitele firmy Jana Pucandla je společnost první, která v Pardubicích podobnou službu nabízí. Internetové nakupování s rozvozem domů už ale prý funguje třeba v Praze nebo v Brně.

„Náš původní záměr byl rozvážet jídlo lidem v důchodovém věku. Pak nám ale přišlo rozumnější vytvoření internetového e–shopu. Ten je v provozu od začátku ledna,“ pravil Jan Pucandl.

A jaký výběr můžete v internetovém obchodu očekávat? „Zboží stále doplňujeme. Zatím máme výběr tak na úrovni menších obchodů. Rovněž ceny potravin jsou srovnatelné s cenami v menších potravinářských obchodech. Ale máme i zboží, které u nás seženete za stejnou cenu jako v hypermarketu,“ konstatoval majitel nového internetového obchodu.

Vzhledem k dodání nákupu až domů musí zákazníci počítat také s částkou, kterou zaplatí za dopravu. Ta stojí sto korun, v případě nákupu nad 800 korun je však doprava zdarma. Firma navíc v únoru a březnu plánuje slevy na dopravu, aby přilákala nové zákazníky.

„Zatím se tento projekt spíše rozjíždí, sem tam si někdo něco objedná a získáváme už i stálé zákazníky. Dosud však lidé o možnosti nakoupit si pohodlně z domova moc nevědí,“ podotkl.

Podle Pucandla může být také problém v tom, že staří lidé, kteří by možná službu ocenili, často neumí pracovat s internetem. Proto firma uvažuje i o vydání papírového katalogu a možnosti telefonických objednávek.

„Obecně si myslím, že tato služba potěší především lidi, kteří dokáží ocenit svůj čas,“ dodal Pucandl.

Lukáš Dubský