Do ostré kritiky investora největší černé stavby ve městě, společnosti D+D Park, se na tiskové konferenci Sdružení pro Pardubice pustila náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková. „Společnost D+D Park je podle mého názoru zločineckou firmou,“ řekla.

„Nechápu, že někdo, kdo něco staví nelegálně, má ještě žaludek na to neustále obcházet všechny zákony a dohody,“ konstatovala náměstkyně pardubického primátora.

„Investor Zelené louky se k nám nikdy nechoval korektně a neustále se snažil jít nestandardní cestou. To je pro mě absolutně nepřijatelné,“ podotkla Štěpánka Fraňková.

„Pro vydání dodatečného stavebního povolení pro tuto firmu jsme nikdy nebyli. Vždy jsme hlasovali proti nebo nehlasovali vůbec. A byl to jednotný názor Sdružení pro Pardubice,“ zdůraznil náměstek pardubického primátora Michal Koláček.

„Politická vyjádření představitelů Sdružení pro Pardubice nebudeme komentovat. Nemáme to v úmyslu ani v případě některých jiných politiků, protože nechceme, aby se náš projekt stal součástí předvolební kampaně politických stran ve městě,“ řekl předseda představenstva firmy D+D Park Petr Dědek.

„Naším jediným záměrem je prostřednictvím logistického centra přinést Pardubicím přes sedm set nových pracovních míst a téměř miliardovou investici. Nyní jsou veškeré naše síly upřeny k tomu, abychom pro projekt Logistického centra Zelená louka získali veškerá potřebná povolení,“ informoval náš Deník Petr Dědek.