Po více než dvouměsíční přestavbě mohou lidé v Pardubicích nakupovat v novém obchodním domě Tesco City.

„To, že se Tesco přestavuje a renovuje za chodu, není nic nového, že zákazníci vše hledají a na obyčejný nákup potřebují buzolu a orientační mapu, už také každý ví. Je jisté, že se vše časem upraví a zákazníci si na nové umístění zvyknou,“ uvedla před časem pravidelná zákaznice Tesca Hana Petrů.
Nyní návštěvníky přivítají nové a moderní interiéry. Pardubice jsou prvním městem, kde se nový obchodní dům Tesco City otevřel. „Tato značka je určena pro menší města,“ řekla PR manažerka Andrea Bezdíčková.

Rozšíření prodejní plochy o patro

„Původní obchodní dům Tesco v Pardubicích prošel kompletní rekonstrukcí a prodejní plocha byla rozšířena o druhé patro,“ poznamenala Bezdíčková.
V přízemí obchodního domu Tesco City zákazníci najdou potraviny, oddělení minutka pro rychlý nákup menšího oběda či svačiny a kosmetiku. V oddělení minutka budou moci vybírat z nových druhů rozpeků a také si zakoupit čerstvou kávu.

První patro je věnované oblečení, obuvi a doplňkům, elektru a domácím potřebám. Ve druhém patře vzniklo oddělení určené pouze pro děti.
„Novinkou pro pardubické zákazníky bude nabídka služeb, jako jsou optika, fotoslužby či finanční služby,“ sdělila Bezdíčková.

Nové samoobslužné pokladny v provozu

V provozu je nyní osmnáct pokladen a z toho šest je samoobslužných pro menší nákupy do deseti položek. „Zákazníci si zboží jednoduše sami naskenují nebo si zvolí druh zboží na dotykové obrazovce. Zaplatit mohou snadno hotově i kartou,“ vysvětlila Andrea Bezdíčková.

Pozitiva i negativa očima zákazníků

Nový obchodní dům ale má podle zákazníků i své chyby.
„Mezi chladicími boxy je ukrutná zima. Až nastane opět horké léto, tak si neumím představit nákup v takové zimě. Přechody mezi teplotami budou extrémní. Pokladní a prodavačky u obslužných pultů jsou takovým podmínkám vystaveny denně,“ informovala pravidelná zákaznice tohoto obchodního domu Hana Petrů.

(len, mm)