ČEZ Arena v pátek 14.září ožije novou podzimní výstavou, která nese název Dům, vytápění a energetické úspory. Navštívit ji bude možné až do neděle 16. záříVystavovat budou stavební firmy, vytápěcí technika, interiéry i novinky ze světa zahrad.
Jarní ročník byl úspěšný, zúčastnilo se ho totiž 140 firem z celé České republiky. Organizátoři tentokrát očekávají asi patnáct tisíc návštěvníků. Kromě novinek z oblasti vytápění bude na výstavě k vidění také sortiment pro zahrádkáře a kutily.

O rozhovor jsme požádali  Danielu Fikejsovou, manažerku výstavy z Městského rozvojového fondu Pardubice, který je pořadatelem této v dnešní době velice aktuální akce.

Proč právě toto téma? Vážně můžeme ještě něco na bydlení ušetřit?
Protože v současné době většina běžných lidí řeší nejen otázky, jak stavět a vybavit dům, ale především jak na stavbě a provozu již stávajícího bydlení co nejvíce ušetřit, stává se tedy velice aktuální otázka energetických úspor bydlení.

A jaké možnosti to jsou?
Především využití moderních stavebních materiálů, pořízení nízkoenergetického bydlení, zateplování již postavených starších domů, nová okna s izolačními skly, způsoby vytápění, šetření s vodou v domácnosti a další. To vše by měli návštěvníci na naší výstavě najít. Výstavy Dům, vytápění a energetické úspory, která se uskuteční ve dnech 14. až 16. září v pardubické ČEZ Areně , se zúčastní více než osmdesát firem z celé republiky.

A co zajímavého na výstavě uvidíme?
Uvidíte nízkoenergetické domy, dřevostavby, širokou škálu stavebních a izolačních materiálů, komínových systémů, vrat a plotů, garážových vrat, oken, dveří, podlah, bytová jádra, financování staveb. V sekci Vytápění se představí různé způsoby vytápění – tepelná čerpadla, podlahové vytápění, solární systémy, větrná energie, nejrůznější druhy kotlů, radiátory, krby, kamna, udírny, stroj na pelety, klimatizace a tak dále. Pro všechny, kteří hledají možnosti, jak ušetřit, bude k dispozici Poradna úsporného vytápění a Poradna energetických úspor.

Bude tato podzimní výstava zajímavá i pro zahrádkáře?
Všechny milovníky zahrádek jistě potěší unikátní zahradní expozice známého zahradníka Vlastimila Šindeláře plná jiřinek, begonií, lilií, ale i zahradní domky, pergoly, sruby, skleníky, ploty, zahradní nábytek, krby, zahradnické náčiní, kované výrobky a další zajímavý sortiment. Zejména ženy zaujme poslední sekce – Vybavení interiéru. Ke zhlédnutí bude vybavení interiérů – nábytek, postele, krásné žaluzie a rolety. Pro šikovné děti chystáme řezbářskou školičku a pro radost z pohybu nafukovací skákadlo.

A jaký chystáte doprovodný program pro návštěvníky?
Zajímavý doprovodný program se bude konat po celou dobu výstavy na pódiu.