Parkoviště u hobby marketu u nádraží je momentálně zdarma, o čemž svědčí i jeho naplněnost. Řidiči parkují i mimo vyznačená místa a často také na příjezdových komunikacích. Nyní Uni Hobby požádalo město o takzvané zneveřejnění plochy, které společnosti umožní stání zpoplatnit. „V poslední době jsme zaznamenali množství stížností na kvalitu parkování. Zákazníci si stěžovali, že je parkoviště téměř obsazeno a oni musí parkovat poměrně daleko od vchodu a se svým nákupem, který je většinou těžší a objemnější, musí vážit dlouhou cestu,“ vysvětlila za společnost Uni Hobby Eva Uhlířová.

O zpoplatnění parkování se společnost pokusila již před několika týdny, avšak bez schválení příslušných správních orgánů. Přestože se parkoviště nachází na soukromém pozemku, je stále veřejnou účelovou komunikací. Po zásahu magistrátu tak musela společnost dopravní značení o poplatcích zase odstranit. „Museli jsem jednat rychle, protože společnosti hrozilo nebezpečí ztráty obratu prodejny,“ zmínila příčinu prvotního zpoplatnění Uhlířová.

Nyní se však požadavkem zabývá pardubický magistrát. „V současné době probíhá správní řízení. Zároveň se čeká na vyjádření Policie České republiky, která je jedním z účastníků tohoto řízení. Pokud bude její stanovisko kladné, magistrát již záporné vydat nemůže,“ potvrdila tisková mluvčí magistrátu Iveta Koubková. Pokud společnost dostane svolení, budou první dvě hodiny stání zdarma, za další pak řidiči zaplatí.

Pravidla parkování se rozhodlo zpřísnit také vedení Paláce Pardubice. „Naše obchodní centrum se nachází ve frekventované části města a naše parkoviště je často přeplněné a v okolí se tvoří kolony,“ poznamenal manažer Paláce Pardubice Roman Kafonek. Na krytém parkovišti obchodního domu, který se nachází v samotném centru Pardubic, řidiči s oblibou nechávali své vozy, jelikož první hodinu parkování měli zdarma. Další dvě hodiny bezplatného stání jim pak umožnila účtenka, která prokázala, že v centru utratili alespoň sto korun. „Po plošném zdražení parkovného po celém městě chceme zachovat dostupnost parkovacích stání pro naše zákazníky,“ řekl Kafonek. První hodina je i nadále zdarma, od minulého týdne však řidiči za každou další započatou hodinu zaplatí 30 korun. „Možnost prodloužení parkování zdarma o další dvě hodiny bude nadále platit pouze pro návštěvníky kina Cinema City,“ dodal Kafonek.