Máte raději individuální, nebo kolektivní sporty? Proč?
Upřednostňuji sporty kolektivní, ale rád zajdu i na tenis, na kolo, inline brusle, v zimě lyžuji a poslední roky jsem si našel cestu i k běžkám. Každý druh pohybu má něco do sebe, ale přece jen týmový sport je týmový sport. Takže když dostanu na výběr, jestli si jít zaběhat, nebo zahrát fotbal, volba je jasná…

Máte nějaký svůj osobní sportovní rekord? V jakém sportu a co?
Osobní rekordy nesbírám. Větší radost mám z kolektivního úspěchu, povedené akce nebo nahrávky než z toho, že se mi povede uběhnout 10 km za 45 min, což mimochodem není moc důvod k jásání.

Zaměstnanecká liga Deníku.Zaměstnanecká liga Deníku.Zdroj: Deník

Komu byste dali červenou kartu a proč?
Jako fotbalový sparťan celému vedení Sparty za jeho činnost posledních let. Jako Pardubák a fanoušek hokeje zase panu Dědkovi, který při snaze o získání titulu dle mě tlačí až moc na pilu, čímž nezdravě víří vody celé extraligy.

Váš sportovní vzor?
Tomáš Rosický. Ale opravdu jen po sportovní stránce.

Vaše sportovní začátky? Sportujete rádi?
Sportuji prakticky od malička. V malé vesnici Přelovice na Přeloučsku jsme chodili hrát v létě fotbal, tenis, v zimě hokejbal, hokej, vyráželi na hory. Jezdili jsme na kole, hráli na schovku, blbli. Byli jsme pořád venku a v pohybu. Zažili jsme něco, o co dnešní mládež přichází a co jí bude do budoucna chybět. Do mého života sport patří.