Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPLNĚNO: Chtěl bych vidět, jak zákazník předkládá doklad za službu prostitutky

Východní Čechy – Legalizaci nejstaršího řemesla východočeští starostové většinou vítají, přestože to pro ně není zásadní problém.

30.9.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Foto: Jan Rada

Problematika legalizace prostituce není rozhodně středobodem úvah radních východočeských měst. V regionu totiž divoká prostituce prakticky neexistuje, erotické služby jsou schovány za zdmi domů a různých penzionů.

Větším problémem jsou pro východočeská města například všudypřítomné hrací automaty. Přesto většina radnic návrh pražských zastupitelů kvituje.
„Myslím si, že když je něco legální, je to snáze kontrolovatelné. Existují pak jasná pravidla, vymýtila by se šedá ekonomika a legalizace prostituce by pak měla i pozitivní dopad v eliminaci zdravotních a dalších rizik,“ řekl náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

#nahled|https://g.denik.cz/17/de/sanep_prostituce_05_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/17/de/sanep_prostituce_05.jpg|SANEP, průzkum prostituce.#

Podobný názor sdílí i starosta nedaleké Chrudimi a poslanec Jan Čechlovský. Přestože se město s ženami lehčích mravů nepotýká, právní zakotvení problému podporuje. „Legalizace prostituce má určitě svou logiku, bylo by dobré dát nejstaršímu řemeslu nějaký řád,“ přisvědčil.
#nahled|https://g.denik.cz/17/de/sanep_prostituce_06_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/17/de/sanep_prostituce_06.jpg|SANEP, průzkum prostituce.#

Naopak chlumecký starosta a královéhradecký krajský radní Miroslav Uchytil této iniciativně moc nefandí. „Nikdo nezaručí, že by ženy, které nabízejí služby nejstaršího řemesla, odváděly daně. Budou šidit, když ne jedna ku deseti, pak určitě jedna ku stu. Jsem přesvědčen, že legalizace nic neřeší.“ Na druhé straně by prý rád viděl, jak prostitutky podávají na finančním úřadě daňové přiznání nebo jejich klienti požadují odečet z daní.

Legalizaci prostituce podle nedávného průzkumu společnosti SANEP podporuje více než 66 procent Čechů. Podle nich by pomohla nejenom lepší kontrole těchto žen a mužů, ale také by více naplnila státní kasu.
CELÝ PRŮZKUM si stáhněte z d e (formát pdf)

„Podle mě to je dobrý nápad. Bylo by vše průhlednější a pod kontrolou. Navíc prostitutky tady budou vždycky,“ říká osmadvacetiletá Petra Špringrová z Hradce Králové.

Legalizací by se podle náměstka primátora Martina Soukupa nic nezměnilo ani pro město pod Bílou věží. „Problémy tohoto rázu nás netrápí. Rozhodně však tento záměr vítám. Prostituce jako nejstarší řemeslo světa tady byla, je a nejšpíš i bude, avšak všichni se doposud tváříme, jako by neexistovala,“ uvedl.

O legalizaci prostituce se již pokoušelo několik vlád. Nikdy však neuspěly. V jednom z posledním plánů byly zakotveny kupříkladu i postihy pro samotné klienty lehkých žen. V současnosti není prostituce v ČR právně ošetřena a zákon pamatuje pouze na kuplířství či mravní ohrožení mládeže.

#nahled|https://g.denik.cz/17/e4/sanep_prostituce_09_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/17/e4/sanep_prostituce_09.jpg|SANEP: průzkum prostituce.#

JAK BY TO MOHLO NOVĚ VYPADAT:

- Podle pražského návrhu by lehké ženy i muži mohli vykonávat svou živnost, ale museli by požádat úřad o povolení. To by potřebovali nejen ve veřejných domech, ale také v privátech.
- Museli by platit daně, pojištění a chodit na zdravotní prohlídky.
- Návrh počítá s až dvoumilionovými sankcemi za porušení zákona.
- Úplně zakázáno by mělo být nabízení sexu na veřejných prostranstvích.
#nahled|https://g.denik.cz/17/e4/sanep_prostituce_01_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/17/e4/sanep_prostituce_01.jpg|SANEP: průzkum prostituce.#
#nahled|https://g.denik.cz/17/e4/sanep_prostituce_10_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/17/e4/sanep_prostituce_10.jpg|SANEP: průzkum prostituce.#

30.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení