Majetkově je Rubena součástí České gumárenské společnosti. Celá skupina loni zvýšila tržby o dvě procenta na 11 miliard korun. Loni skupina zaměstnávala v průměru kolem 6200 lidí.

Přibližně 44 procent tržeb získala firma v zahraničí. Vývoz směřoval převážně do zemí Evropské unie, konkrétně například do Německa, Velké Británie nebo na Slovensko.

I přes stále se zvyšující ceny energie, surovin a posilování kurzu koruny společnost zvýšila produktivitu práce až o jedenáct procent.

Počet zaměstnanců Rubena loni snížila na 2122 lidí. Stále patří k nějvětším zaměstnavatelům v Královéhradeckém kraji. Společnost vyrábí zejména technickou pryž, manžety, těsnění a další díly pro automobilový, stavební a elektrotechnický průmysl.

Dnešní akciová společnost Rubena Hradec Králové vznikla v roce 1999 spojením dvou do té doby samostatných subjektů, a sice firem Rubena Náchod a Gumokov Hradec Králové.

Pro zlepšení služeb a servisu ve vztahu k zákazníkům bylo z obrovského množství ročně vyráběných produktů vyčleněno zhruba 7000 standardních, normovaných či nejvíce používaných položek, které máme stále k dispozici.

Za tímto účelem byl již před deseti lety vytvořen nový servisní sklad, který je umístěn v areálu společnosti Rubena v Náchodě a disponuje skladovou plochou téměř 3200 metrů čtverečních.

V minulém roce firma investovala zhruba 118 milionů korun. Přitom za uplynulých pět let se celková investovaná částka pohybovala okolo 725 milionů korun.