Letos, kdy veletrh slaví kulaté narozeniny, hlásí jeho organizátoři velký zájem vystavovatelů, kterých oproti předchozím ročníkům přijede téměř dvojnásobek.

Mezinárodní Silniční veletrh se vždy na počátku září stává cílem všech, kteří se pohybují v oblasti silničního hospodářství, a to nejen silničářů nebo výrobců strojů a technologií, ale také představitelů samospráv, stavebních firem a investorů. Ti všichni budou mít letos opravdu co prohlížet a o čem diskutovat.

Do Pardubic by mělo přijet prezentovat své produkty zhruba pětapadesát firem, jejichž činnost se silničním hospodářstvím souvisí – včetně firem z Holandska či Švédska.

„Na veletrhu se budou prezentovat také oborové organizace, ať už je to Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Hospodářská komora Pardubického kraje, Integrovaný záchranný systém Pardubického kraje, Společnost pro rozvoj silniční dopravy nebo Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, která připomínkuje silniční stavby z hlediska přizpůsobení handicapovaným občanům,“ vyjmenovává ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Mezinárodní Silniční veletrh ovšem nebude jen přehlídkou statických prezentací. V programu jsou připraveny i ukázky oprav poškozených povrchů silničních komunikací.

Právě předávání zkušeností a seznamování se s novými postupy a špičkovou technikou oceňuje na Mezinárodním Silničním veletrhu náměstek hejtmana Pardubického kraje pro oblast dopravy, dopravní infrastruktury a investic Jan Tichý. Zároveň ale připomíná, že vše je otázkou peněz.

„Technologický vývoj a stále modernější stroje jsou jistě pozitivní zprávou v oblasti silničního hospodářství. Ovšem bez finančních prostředků je to málo. Apeluji proto na vrcholné politiky, poslance i ministry dopravy a financí, aby problematickou finanční situaci začali neprodleně řešit. Jinak pro nás budou příští ročníky silničního veletrhu jen přehlídkou něčeho, co si bohužel nemůžeme dovolit,“ konstatuje Tichý.

Mezinárodní Silniční veletrh, jehož destátého ročníku se zúčastní i oficiální návštěva představitelů partnerského Prešovského samosprávného kraje, otevře své brány pozvaným hostům v 9 hodin.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje