Špičková technologie

Do technologických celků dodává společnost T-CZ počítačové vybavení, software pro zpracování a zobrazení dat, hlasové i datové záznamníky a síťovou infrastrukturu.

„Zároveň jsme firmě Data Patterns předali značné know-how v oblasti zpracování signálu a vyhledávání cílů. Česko-indická spolupráce v oblasti radarů tak ukazuje možnosti a potenciál indického trhu pro české firmy, které se nebojí technologického transferu,“ vysvětlil spolumajitel LPP Holdingu Radim Petráš. Smlouvu uzavřela T-CZ již na jaře 2022.

„Je to pro nás významná a vysoce referenční zakázka právě s ohledem na zákazníka, kterým je indické pozemní vojsko a námořnictvo. Samotná příprava tohoto kontraktu probíhala více než tři roky a je důležitá pro další rozvoj společnosti T-CZ,“ uvedl Radim Petráš.

Z Pardubic do světa

Pardubická společnost T-CZ patří ve svém oboru mezi vedoucí podniky českého technologického průmyslu. Výrobky a služby dodává zákazníkům po celém světě. Prestižní projekt za několik set milionů korun pro indické ministerstvo obrany může úspěšnému pardubickému exportérovi otevřít dveře k dalším zakázkám v Indii.

Majitelem výrobce radarů T-CZ je technologický LPP Holding, působící v tuzemském obranném průmyslu. Zaměřuje se na výrobu a vývoj leteckých přístrojů např. pro český proudový letoun L-39 NG a také na systémy autonomního řízení bezpilotních prostředků. Aktivní je i ve vývoji technologie na rozpoznávání obličejů a analýzu videa s pomocí umělé inteligence.

Společně s jihokorejskou firmou Mopiens letos dokončuje také dodávky nového radarového systému pro čtyři česká vojenská letiště. Ve společném podniku Archer-LPP se orientuje i na výrobu termálních kamer a zaměřovačů pro ukrajinskou armádu.