Texlen je od poloviny března v konkurzu a jeho brány v poslední době opustilo na tři sta zaměstnanců. Nyní čeká podobná nejistota na další dvě stovky. „Kvantitativně to pro trh práce není příliš zásadní. Můžeme hovořit o nárůstu zhruba o dvě desetiny. Problém však vidím především v nabídce práce, která pro bývalé zaměstnance textilních továren v podstatě není. Přitom to jsou lidé zvyklí pracovat na směnný provoz za relativně málo peněz,“ uvedl Šmíd.

Možná se však blýská na lepší časy. O textilku v konkurzu projevil zájem nový strategický investor – Slezan Frýdek Místek a.s., který se také zabývá textilní produkcí.

Současná vlna propouštění by mohla být na delší dobu poslední. „Texlen vyrábí i část sortimentu, který zatím nepokrýváme. Proto máme zájem do společnosti vstoupit. I při optimalizaci výroby si myslím, že by se nám mohl současný stav čtyř set zaměstnanců udržet. O textilku máme seriózní zájem,“ naznačil personální ředitel Slezanu Luděk Korč.

Přes poměrně tíživou finanční situaci se současnému konkurznímu vedení podařilo obnovit částečnou výplatu mezd. Na odchodu dvou stovek zaměstnanců to ovšem nic nezmění.