Od konce března klesla o 0,7 procentního bodu. Bez práce je 21.574 lidí. Nejvyšší míra nezaměstnanosti zůstává na Svitavsku, a to 10,4 procenta. Čísla včera zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Podle ředitele pardubického úřadu práce Petra Klimpla se nezaměstnanost snížila zejména kvůli sezonním pracím, k jejichž rozjezdu přispělo příznivé počasí. „Byly zahájeny sezonní práce v zemědělství, lesnictví, stavebnictví, i ve službách. Podstatná míra snížení nezaměstnanosti patří okresům Chrudim a Svitavy, kde míra nezaměstnanosti klesla o více než jedno procento," uvedl Petr Klimpl. V těchto okresech je podle něj vybudovaná tradice sezonních prací pod širým nebem a právě to je důvodem, proč tam nezaměstnanost v jarních měsících pravidelně klesá.

Míra nezaměstnanosti je v Pardubickém kraji nižší, než byla loni ve stejném období, a to o 0,4 procentního bodu. Úřad práce očekává, že lidí bez práce bude mírně ubývat i v květnu a červnu, v červenci a srpnu má nezaměstnanost stagnovat nebo lehce růst.