Ve středu byli v hotelu Euro slavnostně vyhlášeni krajští vítězové pátého ročníku nejprestižnější podnikatelské soutěže Živnostník roku 2010.

O vítězi rozhodovaly velké firmy i svazy

Nejlepším živnostníkem v kraji, o němž rozhodla porota nejen z velkých firem, ale i nejdůležitějších podnikatelských svazů jako jsou Hospodářská komora, Asociace malých a středních podniků a živnostníků či v neposlední řadě třeba Svaz průmyslu a dopravy, se stal Milan Horský ze Svitav.

„Tento živnostník podniká v oblasti biotěstovin a má tři zaměstnance. Pracuje tak, že ani v době hospodářské krize své zaměstnance nemusel propustit. Také kvůli tomu byl zvolen na první místo v soutěži,“ řekla včera našemu Deníku generální ředitelka Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR Eva Svobodová.

Druhé místo v soutěži pak obsadil Petr Papák z Lázní Bohdanče, který je majitelem cukrárny, v níž mimo jiné vyrábí na devadesát druhů zmrzliny!
Na pomyslném bronzovém stupínku pak stanul podnikatel z České Třebové – Jiří Hrma. Ten se zabývá internetovým portálem zaměřený na komunikátory. Porota vyhodnotila rovněž nejlepší krajskou firmu. Tou se stal podnik Tvarmetal s.r.o. z Vysokého Mýta.

O celorepublikovém vítězi této prestižní soutěže následně rozhodne široká veřejnost v SMS hlasování.