Máte raději individuální nebo kolektivní sporty? Proč?
Mám rád sport obecně, proto jsem také vystudoval Fakultu sportovních studií na MU v Brně. Sport vylepšuje fyzickou kondici i psychickou pohodu, přináší možnosti navazování společenských vztahů, teamové spolupráce, učí cílevědomosti, trpělivosti i tvrdé práci. Osobně preferuji teamové sporty, ale záleží na každé individualitě, v čem se kdo cítí lépe. Sport jako takový je potřeba si především „užít“ a dosáhnout příjemných pocitů z jeho provozování.

 Zaměstnanecká liga Deníku.Zaměstnanecká liga Deníku.Zdroj: Deník

Máte nějaký svůj osobní sportovní rekord? V jakém sportu a co?
Za svůj osobní rekord dodnes považuji všechny zápočty ze sportovní gymnastiky u Dr. Höfera. (smích)

 

Komu byste dali červenou kartu a proč?
Pokud se budeme držet sportovní tématiky, tak samozřejmě všem dopingovým hříšníkům. Dosáhnout cíle a vítězství za pomoci nepovolených prostředků je velká ostuda sportu a tato unfair hra nepřináší nikomu nic dobrého.


Můj sportovní vzor?
Idolů mám mnoho z různých druhů sportu, ale jako sportovní vzor potom spíše všechny, kteří obětují část svého života a spoustu volného času jiným, aby jim předali svoje zkušenosti a pomohli jim ke sportu navázat celoživotní pouto, tzn trenéři apod. a to především dobrovolní, tedy amatérští, kde motivace k této jejich činnosti není finanční odměna.  Konkrétní sportovní vzor nemám, ale českých sportovců, před kterými je třeba smeknout je v naší historii mnoho a není možné jmenovat jen někoho.


Mé sportovní začátky? Sportuji rád?
Se sportem jsem začal pořádně až se vstupem na VŠ a to především z důvodu zlepšení své fyzické kondice. Prošel jsem si tak snad většinou sportovních disciplín a aktivit, jako sportovní gymnastika, atletika, plavání, běžecké a sjezdové lyžování, teamovými sporty jako lední hokej, fotbal, basketbal, volejbal, házená, florbal, až po speciálky jako windsurfing apod. Nikdy jsem neměl rád vytrvalostní běhy, protože jsem v nich nebyl dobrý. (úsměv) Dnes se věnuji manažerské činnosti v obchodním světě, mám rodinu, rodinný dům a to vše mě zaměstnává natolik, že na sport již bohužel mám minimum času. Každoročním vrcholem mé současné sportovní aktivity je tak skvělá expedice tatínků s dětmi na vodu (letos pokoříme další část Sázavy; už se těším. (smích)