Ve Výstavním a společenském centru Ideon byly v pátek zahájeny hned dvě výstavy Bytexpo a Floratech. „Potrvají do neděle. Přístupné budou vždy od deseti do osmnácti hodin,“ řekla za pořadatele Petra Semeráková.

Na čtrnáctém ročníku výstavy Bytexpo pro vás připravili výrobci a prodejci nábytku expozice zdravého spaní, obývacích pokojů, sedacích souprav, kuchyní a jídelen a dalšího vybavení domácností včetně bytových doplňků.
„Návštěvníci zde mohou využít nabídky výstavních slevových certifikátů od prodejců nábytku na odběr zboží v jejich prodejně,“ konstatovala manažerka výstav Kateřina Vozábová.

Patnáctý ročník výstavy Floratech láká na přehlídku zahradního nábytku, zahradní techniky, okrasných dřevin, prodej balkonových květin, stromků a sadby.

Návštěvníkům se opět představí Floristická škola z Hradce Králové se svým květinovým aranžmá k různým slavnostním příležitostem.
Po celou dobu výstavy se bude konat soutěž. Návštěvníci obdrží k zakoupené vstupence slosovatelný kupon. Každý den v sedmnáct hodin se v hlavním sále výstaviště odehraje losování o hodnotné ceny. Hlavní výhrou dne bude certifikát na návrh interiéru libovolně zvolené místnosti „zdarma“ od profesionálních návrhářů.

V neděli se navíc bude losovat o hlavní cenu výstavy.

Pro nejmenší návštěvníky zde bude připravena sekce pro děti formou „otevřené herny“. Vyzkoušet si mohou například stavebnicový systém Merkur, keramickou dílnu, archeologický výzkum s Dinosaury nebo staročeskou kovárnu. Novinkou letošního ročníku je souběžně probíhající Výstava modelů vláčků v přízemí výstaviště.