ZPRÁVA MP: Policistům jsme předali dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno pátrání. Strážníci rovněž spolu s hasiči zasahovali na sídlišti Závodu míru, kde se ozývalo volání o pomoc. Šlo o starší ženu, která po pádu nebyla sama schopna vstát. Naštěstí nebyla nijak zraněná. Strážníci proto informovali blízkou osobu a byt opustili. Strážníci dále předali na záchytnou stanici dva zcela opilé muže, prověřovali několik oznámení na rušení nočního klidu a na Wernerově nábřeží z bývalého náhonu vylovili dopravní značení.

Evakuace domu. Před dýmem utíkalo na 30 lidí

Evakuaci domu na pardubickém sídlišti Labský palouk museli v noci narychlo organizovat policisté a strážníci. Půl hodiny před půlnocí tam všechny záchranné složky vyjížděly k nahlášenému požáru domu. První pohled na situaci nevypadal dobře. „Kouř se šířil už i do bytů. Dým byl v době našeho příjezdu tak hustý, že už nebylo ani možné bezpečně vstoupit do objektu a dostat lidi ven po domovních chodbách,“ popsal jeden ze zasahujících strážníků. Ti na místo dorazili spolu s hlídkou Policie České republiky ještě před příjezdem hasičů. Vzhledem k naléhavosti situace urychleně začali strážníci a policisté za pomocí domovních zvonků baterek a nakonec i houkaček na služebních vozidlech budit a varovat obyvatele a instruovali je, aby pro vlastní bezpečí vyšli na balkony. Jakmile na místo dorazili hasiči, začala evakuace asi třiceti osob s pomocí automobilového i ručních žebříků a zároveň likvidace požáru.

Požár se obešel bez zranění osob, příčinami jeho vzniku se zabývají vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Rozvoz jídla bez papírů

Vozidlo firmy, která se zabývá rozvozem jídla, na třídě Míru upoutalo pozornost hlídky strážníků. Důvodem byl spáchaný dopravní přestupek. Při projednávání s 26letým řidičem ale vyšlo najevo, že není schopen předložit řidičský průkaz. Důvodem bylo to, že mu řidičský průkaz byl již před časem odebrán a s jeho obnovením si už mladý muž hlavu nedělal od roku 2014. Strážníci si k případu přivolali hlídku Policie České republiky a další jednání s řidičem bude následovat.