Dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky likvidovaly v pátek 8. října v odpoledních hodinách požár garáže v bytovém domě v Holicích v Čechách.

"K likvidaci požáru bylo použito vysokotlakého proudu vody. Musel být vypnut elektrický proud i přívod plynu. Zasahující hasiči museli používat dýchací přístroje. Z bytového domu bylo evakuováno asi 15 osob. Požár hasiči dostali pod kontrolu za 10 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů," uvedla mluvčí profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Hoverboard, kolonožka, dvoukolka či elektroboard…

Mnoho názvů pro jeden z nejstylovějších způsobů osobní přepravy. Hoverboard vzhledem připomíná skateboard, má však elektrický pohon a ovládá se tak pouze přenášením váhy.

Po likvidaci požáru, která byla hlášena operačnímu důstojníkovi za dalších 45 minut, hasiči prošli i jednotlivé byty, které se nacházely nad poškozenou garáží.

HoverboardHoverboardZdroj: minisegwaye.cz„Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na baterii hoverboardu,“ říká k případu jeho vyšetřovatelka Romana Škrabálková z HZS Pardubického kraje.

„Slyšeli jsme ránu, bouchlo to a rozlétla se vrata garáže,“ řekl k případu svědek celé události a dodal: „Uvnitř garáže už byly vidět plameny a vycházel z ní kouř.“

Škoda dle vyšetřovatelky hasičů byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.