Nejprve vyjížděli do Mokošína, kde spadl izolant vysokého napětí, a došlo k požáru stožáru. Při příjezdu hasičů na místo stožár ve výšce asi deseti metrů již jen doutnal. Hasiči místo zkontrolovali a předali energetikům.

Do Přelouče, ulice Chrudimská, směřovaly v úterý v 7:57 hodin čtyři hasičské jednotky. Hořela tady trafostanice. Hasiči se dostali dovnitř a zjistili, že jeden rozvaděč shořel a druhý hoří. Hasiči museli postupovat velmi opatrně, protože celá trafostanice byla pod elektrickým proudem. Vyčkat museli do příjezdu technika. Požár hasiči zlikvidovali v 8:09 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři sta tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl zkrat.

V 8:27 hodin směřovaly hasičské vozy z Pardubic a Hradce Králové do Libišan, kde hořela tráva poté, co na ni spadl drát vysokého napětí. V pondělí odpoledne zasahovali hasiči také v Pražské ulici v Pardubicích. Hořelo ve firmě, jež se zabývá prodejem hutního materiálu. Požár pravděpodobně vypukl u stroje, který pomocí laseru řeže ocelový plech. Zde se hasičům podařilo zabránit škodám ve výši až čtyřicet milionů korun.