Byty zaplněné nepořádkem jsou noční můrou nejen sousedů, ale i hasičů. To v případě, že v něčem takovém dojde k požáru. A přesně to se také stalo ve středu odpoledne v Kladrubech nad Labem. Tři jednotky hasičů se museli vypořádat s ohněm, který vypukl v řadovém domě.

"Hasiči nejprve vyvedli z domu muže, kterému byla poskytnuta kyslíková terapie a byl následně předán do péče zdravotníkům. Další osoba v objektu neutrpěla žádná zranění," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

V domě hořely nejen matrace, ale i dveře, postele, péřové peřiny, papíry a spousty dalších věcí. Navíc hasičům velmi ztěžoval zásah uvnitř domu všudypřítomný nepořádek. S hadicí pod tlakem se v chodbičce mezi natěsnanou veteší opravdu neotočíte. "Požár hasiči dostali pod kontrolu v 16.26 hodin a zcela byl zlikvidován v 17.22 hodin. Dále byl proveden průzkum i v okolních sousedících objektech i s pomocí termokamery, ale další ohniska požáru nalezena nebyla. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který na místě zjistil, že s největší pravděpodobností za požár může nedbalost – kouření," uvedla mluvčí hasičů. Škoda byla vyčíslena na půl milionu korun.