K požáru na Střední průmyslové škole potravinářství a služeb v Pardubicích vyjížděli před šestou hodinou ráno hasiči. Hořelo ve skladu potravin, požár se ale zlikvidoval sám a hasiči už téměř přišli k hotovému.

"Mohou za to především kvalitní protipožární dveře, které ohni nedovolily šířit se mimo místnost," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. V budově střední školy napáchal oheň dle hasičů škodu jen za 200 tisíc korun. V budově se však nachází také unikátní technická památka - školní dřevěný mlýn. Ten ohrožen nebyl.

"Jak jsem otevřel ráno dveře, tak jsem si všiml, že jsou ohořelá furta a strop nad nimi. Bezpečnostní školení máme pravidelně, takže dveře jsem nechal zavřené a okamžitě volal hasiče, současně uvědomil kolegyni a vyváděli jsme lidi ven," popisuje ráno pekařský mistr David Jeřábek, který požár zpozoroval jako první.

Hasiči byli na místě do pěti minut. Požár zřejmě zavinila technická závada na lednici. "Díky kvalitním dveřím ale byla zničena pouze jediná místnost. Oheň z nedostatku kyslíku zašel sám, jednotka provedla pouze dohašení a kontrolu okolních prostor," dodala Vendula Horáková.

Škola požárem přišla o jednu místnost pro pekaře. "Zajistíme výpadek suplováním, ale jakmile to bude možné, pustíme se do oprav. Za daných okolností to vlastně dobře dopadlo," dodává Dana Kovaříková, zástupkyně ředitele.