Jeden mrtvý a jeden vážně zraněný. To je bilance nočního požáru přístřešku bezdomovců v Pardubicích. Co se na místě stalo, zjišťují kriminalisté. Požár vypukl v lesíku za nákupním centrem poblíž Alberta, respektive za Uni Hobby Marketem u nádraží po jedné hodině ráno. Na místě byla i propan butanová láhev.

„Podle předběžného ohledání se jedná o ohořelé torzo ženského těla. Bude nařízena soudní pitva, kriminalisté zjišťují okolnosti, co se na místě stalo. Může se jednat o nešťastnou náhodu a vyloučit v tuto chvíli samozřejmě nemůžeme ani násilný trestný čin,“ řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Fotokoláž hlídky Městské policie Pardubice v Kaliningradu
Dnes měříme rychlost v Královci. Z anexe si už střílí i pardubičtí strážníci

Bezdomovci navštěvuji místo často. Jedná se o oblíbenou destinaci. Byl zde také nalezena probanbutanová láhev, kterou museli hasiči na místě ochlazovat, aby nedošlo k jejímu výbuchu.

Poslední případ uhořelého bezdomovce v Pardubicích evidují hasiči 2. června 2022. Osoba byla tehdy nalezena pod mostem v části města Pardubice nedaleko zdymadla.

“Ja tudy projíždim často na kole, ale nikdy jsem o nich neslyšeli. Asi se chovali slušně,” popsala místo kolem řeky Labe seniorka Jana.

Na místě byli jako první městští strážníci. "Pokusili se hořící místo prohledat, ještě před příjezdem profesionálních hasičů, z bezpečnostních důvodů to už ale nebylo možné," uvedl mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Zdroj: Deník/Martin Alt

"Jednalo se o přístřešek bezdomovců, který se nacházel zhruba 200 m od silnice. Na místě byl přítomen popálený bezdomovec, kterému pomohla posádka zdravotnické záchranné služby. Po provedeném průzkumu byla na místě nalezena osoba, která na místě zemřela. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 1.49 hodin," uvedla mluvčí krajských porfesionálních hasičů Vendula Horáková.

Další dálniční pirát z D11...
VIDEO: Dva rekordmani v rychlosti na D11, z toho jeden byl opilý

Na místě hasiči našli i propan butanovou lahev, kterou jednotka hasičů ochlazovala proudem vody.

"Zcela byl požár zlikvidován v 2.46 hodin. Po celé dopoledne na místě požáru byli vyšetřovatelé z řad hasičů, kteří zjišťují přesné příčiny vzniku požáru a také kriminalisté. Ti si také převzali případ k dalšímu vyšetřování," dodala.