Hasiči ve středu opět vyjížděli ke dvěma požárům na Bohdanečsku. Znovu hořelo mezi Lázněmi Bohdaneč a Rybitví. Další požár byl zaznamenán u dětského hřiště u Přelovic.

Deset požárů, deset dní. Taková je zřejmě vizitka, kterou za sebou zanechává nebezpečný šílenec, který se potuluje v okolí Lázní Bohdanče a zakládá požáry jako na běžícím pásu.

Teplé počasí posledních dní přineslo značné nebezpečí vzniku požárů a hasiči na Pardubicku už zvýšený počet výjezdů zaznamenali v celém regionu.

Většinou se jedná o požáry způsobené lidskou neopatrností. Z těchto statistik ale vystupuje právě Bohdanečsko, kde se zakládáním požárů zřejmě někdo dobře baví. Začalo to nejspíš 25. června požárem u Rybitví, o den později už hořelo třikrát u Rybitví, Černé u Bohdanče a Živanic.

3. července hořelo mezi Neratovem a Přelovicemi a zároveň u Živanic. O pět hodin později pak v Rybitví a v pondělí opět třikrát. Za bohdanečským golfovým hřištěm, pod stožáry vysokého napětí u Rybitví a navečer v lese. Tam žhář založil oheň dokonce na čtyřech místech a jen díky včasnému zásahu hasičů a bezvětří se oheň nestihl rozhořet pořádně.

„U jednoho z požárů se sice podařilo zadržet skupinu dětí. Dva chlapci se pak skutečně k založení požáru přiznali, ale od té doby hoří čím dál častěji a na čím dál méně přístupnějších místech. Poslední požár v pondělí večer už dal hasičům pořádně zabrat, protože se muselo zasahovat u čtyř ohnisek naráz,“ konstatoval starší strážník bohdanečské městské policie Patrik Trojan. K dalšímu požáru pak museli hasiči vyjíždět i včera odpoledne. Tentokrát hořelo u cyklostezky vedoucí na Hrádek.