Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní z Horního Maršova.

Autobus začal hořet naproti Hoffmanovým boudám v Janských Lázních, na pravidelné lince Vrchlabí – Trutnov. Když řidič zpozoroval kouř vycházející z motorového prostoru, odstavil vůz na krajnici a všichni cestující bezpečně vystoupili. Nikdo nebyl zraněn.

„Řidič se snažil pomocí tří kusů ručních hasicích přístrojů požár uhasit ještě před příjezdem hasičů. To se mu částečně povedlo, takže hasiči provedli pouze dohašení motorového prostoru,“ poznamenala tisková mluvčí Martina Žahourková. Při požáru došlo také k úniku oleje a nafty z autobusu. Hasiči zasypali uniklé provozní látky sorbentem a odstranili je z vozovky.

Příčinou vzniku požáru byla technická závada: došlo k ulomení zrezivělého držáku klapky motorové brzdy a ke vznícení plastové hadičky od povrchové teploty výfuku. Oheň se následně rozšířil na autoelektriku a rozvod hydrauliky. Poškozena byla elektrická instalace autobusu, brzdový systém a rozvody hydrauliky. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 40 tisíc korun. Uchráněné hodnoty na autobusu činí 400 tisíc.