4. června se zapotili u dvou velmi náročných požárů. V Býšti - Hoděšovicích šlo o požár střechy rodinného domu, na které byly umístěny fotovoltaické panely, které ale šly jen obtížně hasit. Škoda byla předběžně vyčíslena na 6 milionů korun. Uchráněn byl majetek ve výši 2 miliony korun. „Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci spojené s fotovoltaickou elektrárnou na střeše rodinného domu,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Ten samý den ale měli napilno i hasiči ve Svitavách. Tam totiž došlo k požáru bytu v azylovém domě plném lidí. Škoda byla sice vyčíslena relativně nízko - pouze 718 tisíc korun, ale zmatek to byl k nezaplacení. O to víc, že příčinou samotného požáru byla dětská hra se zapalovačem.

Přehřátá pneumatika zase 7. června v Honbicích na Chrudimsku způsobila požár nákladního vozidla za jízdy. Tady byla škoda vyčíslena na téměř půl milionu korun.

Hasiči v červnu v Pardubickém kraji vyjížděli celkem k 588 událostem. Nejvíce to bylo na Pardubicku - ke 198, dále na Chrudimsku ke 127, Svitavsku 123 a Orlickoústecku ke 140 případům.