Hasiči byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni k požáru bagru v Pardubicích. Pásové rypadlo právě převáželo betonové panely, když ho zachvátily plameny.

„Strojník uvedl, že se se strojem otáčel, když uslyšel ránu, poté pocítil teplo. Když otočil hlavu, uviděl šlehající plameny mezi kabinou a ramenem pásového rypadla. Rychle vyskočil ze stroje," popsala tisková mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Na dvoře se pohybovali jeho kolegové, kteří hned běželi pro hasící přístroje. Strojník bagru doběhl k hadici, kterou měli pracovníci připravenou ke skrápění prachu při demolici, a spolu s dvěma kolegy se snažili hasit bagr až do příjezdu jednotky hasičů.

Hasiči pak požár zcela zlikvidovali za 30 minut od nahlášení události na operační středisko. Vyšetřovatel hasičů již předběžně stanovil příčinu vzniku požáru. Šlo pravděpodobně o technickou závadu.

„Na bagru praskla tlaková hadice k hydraulickému ovládání rypadla. Škoda byla předběžně stanovena na jeden milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5,5 milionů korun,“ doplnil vyšetřovatel hasičů Aleš Janda.