Požár v noci ze středy na čtvrtek zničil část restaurace pod Kunětickou horou. Oheň chvíli před půlnocí zachvátil jednu z budov v blízkosti restaurace, která byla využívána jako sklad. Celodřevěnná stavba byla požárem zcela zničena ještě před příjezdem hasičů.

"Hořelo to tak intenzivně, že ohnivý sloup byl vidět již od Hrobic," uvedl jeden dobrovolných hasičů z Čeperky.

V okamžiku, kdy na místo přijela první jednotka profesionálních hasičů z Pardubic, bylo jasné, že v případě hořící budovy již není co zachraňovat. Objekt byl celý v plamenech. Hasiči se proto zaměřili na to, aby požár nezachvátil další objekty, zejména přilehlou restauraci a penzion.

"Původní hlášení hovořilo i o tom, že v hořící budově jsou i zvířata. To se naštěstí při zásahu nepotvrdilo. Objekt byl využíván jako skladiště. Pravděpodobně byla uvnitř i tlaková lahev, protože hasiči při zásahu zaznamenali i drobnou explozi," uvedl na místě velitel zásahu. Na místě zasahovalo celkem pět jednotek hasičů, jedna profesionální z Pardubic a čtyři dobrovolné - Sezemice, Ráby, Čeperka a Srch. Dobrovolní hasiči místo požáru hlídali až do rána, kvůli možnému opětovnému vzplanutí.

Příčiny požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policie. Jako nejméně pravděpodobná se jeví technická závada, protože podle informací neměl být objekt napojen na elektrickou síť. K dalším možnostem patří i vznik požáru z lidské nedbalosti ale mohlo se jednat i o úmyslné založení ohně.