V teplárně chemičky Synthesia Pardubice se dopoledne vznítil uhelný prach. Pět lidí se zranilo, z toho dva byli popáleni a tři se nadýchali kouře. Všechny zraněné odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice, uvedla Petra Zakopalová z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Podle prvotních informací se vznítil uhelný prach v hlubinném tunelu. "Škoda a přesná příčina je předmětem vyšetřování," uvedla Zakopalová.

Ilustrační foto
Nemocnice v Pardubickém kraji ruší zákaz návštěv. Ode dneška

Na místě zasahovala jednotka hasičů společnosti Synthesia, která také zraněné předlékařsky ošetřila. Informace o počtu a vážnosti zranění se liší. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleše Malého zdravotníci ošetřili dva muže, kteří měli lehká zranění na horní polovině těla. Odvezli je pak do pardubické nemocnice.

V teplárně chemičky Synthesia Pardubice se dopoledne vznítil uhelný prach. Pět lidí bylo zraněno, z toho dva byli popáleni a tři se nadýchali kouře.V teplárně chemičky Synthesia Pardubice se dopoledne vznítil uhelný prach. Pět lidí bylo zraněno, z toho dva byli popáleni a tři se nadýchali kouře.Zdroj: ČTK

Generální ředitel Synthesie Josef Liška má informace o jednom popáleném, čtyři zaměstnanci byli podle něj preventivně odvezeni do nemocnice kvůli možné intoxikaci jedovatými plyny.

Policie je na místě a prověřuje okolnosti celé události, bližší informace dnes nevydá, uvedla mluvčí krajské policie Dita Holečková.

Škoda podle ředitele firmy zřejmě nebude vysoká. "Předpokládám, že nepůjde o nic velkého a na náš celkový chod firmy to nebude mít vliv. Vedle možnosti spalovat uhlí je i možnost využívat i zemní plyn, takže nepředpokládáme zásadní dopad na provoz teplárny," řekl Liška.