Trasa tohoto náročného závodu byla pro všechny závodníky stejná. „Po startu každý soutěžící musel uchopit dvě dvojité nezavodněné hadice B s proudnicemi, roztáhnul je na 40 metrů a poté odložil na metu. Dále provedl šedesát úderů kladivem na trenažéru, cestou zpět směrem ke startu musel překonat dvoumetrovou bariéru, poté transportoval 80kilogramovou figurínu směrem k lešeňové konstrukci, kde po odložení figuríny vystoupil po pevném žebříku na konstrukci a vytáhl dvacetikilové závaží lanem,“ popsala našemu Deníku mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Úplný závěr soutěže spočíval v tom, že po všech těchto náročných disciplínách museli závodníci vyběhnout do 18. patra výškové budovy. „Všechny disciplíny museli hasiči zvládnout bez přestávky a v plné zásahové výstroji. Jedná se o soutěž, v níž jednotlivé disciplíny nejblíže přibližují zásahovou činnost,“ upřesnila Horáková.

Soutěžní trať byla postavena paralelně pro současný start dvou závodníků. Hodnoceny byly kategorie jednotlivců do 40 let, nad 40 let a kategorie družstev.
V konkurenci přibližně 98 závodníků (17 družstev) z České republiky, ale také hasičů z Polska a Slovenska, se představilo i družstvo hasičů z Pardubického kraje ve složení Tomáš Lehký a Karel Hlava z Ústí nad Orlicí, dále František Hegr a Martin Trojan z Chrudimi a Štěpán Heger ze Svitav. Letošní držitel titulu Mistr světa v disciplínách TFA Lukáš Novák nemohl pro nemoc na mistrovství republiky startovat.

„Pětičlenné družstvo hasičů z našeho kraje se umístilo na devátém místě,“ vyzdvihuje um pardubických hasičů Vendula Horáková.

V kategorii jednotlivců do 40 let byl z pardubických profesionálů nejlepší závodník Tomáš Lehký, který se umístil s časem 3,52 minut na 4. místě, na 26. místě pak skončil s časem 4,30 minut Martin Trojan, František Hegr se s časem 5,05 minut dostal 44. příčku a s časem 5,25 minut se na 56. místě umístil Štěpán Heger.

V kategorii nad 40 let obsadil devátou příčku s časem 5,44 minut Karel Hlava.