Nejprve hořel les, posléze silážní jáma. „Devět hasičských jednotek vyjíždělo ve středu  v 16.18 hodin k požáru lesa mezi obce Kolesa a Kladruby nad Labem. Jednalo se o rozlohu přibližně 0,5 hektaru. Požár v obrovském horku dostali hasiči  pod kontrolu v 16.57 hodin a zcela zlikvidován byl v 18.32 hodin. Místní jednotka hasičů střežila požářiště až do 22.56 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Jenže profesionální hasiči se z lesa nevrátili na základnu, ale rovnou se otáčeli k dalšímu ohni.
„V 18.30 hodin došlo k dalšímu požáru, který vypukl v silážních jámách v Selmicích. Jednalo se o požár hnoje. Tento požár likvidovalo šest hasičských jednotek. Bylo nutné postupně rozebrat a rozhrabat obsah silážní jámy. Požár dostali hasiči pod kontrolu ve 23.30 hodin a za dalších 40 minut byl zcela zlikvidován. Před jednou hodinou ranní čtvrtečního dne se jednotky vrátily zpět na své základny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Požár hnoje v silážních jámách likvidovali hasiči již dvakrát v měsíci dubnu," doplnila Vendula Horáková.

Hasičům ztěžovalo likvidaci požáru velké horko a nepomohl jim s uhašením ani déšť, který se v pozdních odpoledních hodinách s bouřkou přehnal přes Pardubický kraj.