„U požáru návěsu na silnici I/35 u Býště zasahovali ve středu v 3.07 hodin profesionální hasiči z Holic, Pardubic i hasiči ze stanice Hradec Králové a dále dobrovolní hasiči z Býště a Holic,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Vzhledem k tomu, že hořel návěs s kuřaty, museli hasiči nejen likvidovat požár, ale vyndávat z návěsu i klece s živými zvířaty. Velitel zásahu si na místo nechal povolat vysokozdvižný vozík pro vyndávání klecí. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 3.32 hodin a zcela zlikvidován byl v 3.46 hodin.

V areálu Poličských strojíren museli zasahovat hasiči.
Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Na silnici I/35 musel být po dobu zásahu  zastaven provoz. Náklad kuřat byl vyložen na komunikaci a dopravce si zajistil jejich naložení na jiný nákladní automobil. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na přední nápravě návěsu.

Na objízdnou trasu u Býště, která byla k této události určena, museli pak hasiči vyjíždět ještě v 6.30 hodin. Došlo zde totiž ke střetu osobního vozidla se zvěří. Hasiči přes kolonu aut, která byla na objízdné trase, museli dojít k místu zásahu pěšky. Řidič s osobním vozem ještě narazil do stromu. Zraněná osoba byla předána do péče zdravotníků.

První podoba terminálu Jih počítá s 500 místy pro auta
První podoba terminálu Jih počítá s 500 místy pro auta