Krátce po 19. hodině vyjeli v pondělí 5. června hasiči k pneuservisu, který je ve výstavbě ve Starém Mateřově na Pardubicku. „Došlo zde pravděpodobně k požáru nákladního auta a vrtací soupravy. Dle svědecké výpovědi byly plameny pod vrtací soupravou na zemi a hořel i motor vrtací soupravy. Plameny se rozšířily na střechu o rozměrech zhruba 80 x 20 metrů," informovali na Twitteru hasiči Pardubického kraje.

Na místě zasahovali hasiči z Chrudimi, Heřmanova Městce, Starého Mateřova a Přelouče a Choltic.

Předběžný odhad škod je vysoký. „Předběžná škoda je už nyní, dle majitele objektu, více než 11 miliónů korun," informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Během pondělního večera Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje požádalo skrze starostku obce Barchov o informování občanů. Kvůli kouři, který se šířil přímo na obec, neměli vycházet zbytečně ven a větrat.

Kvůli kouři na místě zasahovala i chemická laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR. Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. V úterý ráno se na místo dostaví další specialisté z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč, kteří budou pomáhat s vyšetřováním příčin vzniku požáru.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 20.40 hodin.