K požáru sklepa vyjížděli hasiči do Valčíkovy ulice v Polabinách. Pokud vám adresa něco říká z našeho předchozího zpravodajství, máte správný pocit. O případu jsme už psali a zásluhou žháře píšeme zase.

K požáru vyjížděli hasiči tentokrát před druhou hodinou ráno. Prostředí už znali - Valčíkova ulice číslo 328. Stejný dům a stejný sklep. Zatímco čtvrteční požár způsobil škodu za sto tisíc a hasiči neměli jistotu, zda nevznikl jen nedbalostí při kouření, tentokrát už o příčinách příliš pochyb nebylo. Podle informací Pardubického deníku jde zřejmě o vyřizování účtů mezi žhářem a domovním správcem.

Zásah sice měli hasiči už nacvičen, ale komplikace se nevyhnula ani jim. Při hašení jim praskla jedna z použitých hadic a částečně zatopila chodbu domu.

Své k případu si řeknou také policisté. Úmyslně založit požár uprostřed noci ve sklepě bytového domu je trestný čin a to konkrétně obecné ohrožení, za které zákon ukládá trest v trvání tří až osmi let. Protože ale v Polabinách šlo už o druhý případ v krátké době, zákon ve druhém paragrafu praví, že osm až patnáct let hrozí za takový čin pachateli, který jej spáchá opakovaně v krátké době.