K rozsáhlému požáru v areálu zemědělského podniku vyjížděli hasiči před středeční půlnocí do obce Rokytno na Holicku. Oheň zde zachvátil skladištní halu, respektive celou její střechu. Hasiči kvůli rozsahu požáru nakonec vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Pardubic, Holic a Hradce Králové a dobrovolné jednotky ze Srchu, Čeperky, Rokytna, Holic, Dašic a Sezemic.

Zdroj: @SejkPcePhoto/Jiří Sejkora

Předběžně vyčíslená škoda je až dvanáct milionů korun. V objektu, který v nedávné době prošel rekonstrukcí, totiž byly uskladněny kádě s živými rybami. Jen na nich by mohla škoda být osm milionů korun.

Plameny zachvátily hlavně střechu objektu a to ve značné míře. Střecha se navíc začala působením ohně propadat a kvůli bezpečnosti zasahujících hasičů probíhal zásah většinou pouze zvenčí. Na několika místech se hasiči s pomocí rozbrušovaček prořezali skrze střechu, kvůli snadnějšímu přístupu k ohniskům požáru.

Příčina vzniku požáru je v šetření, v úvahu připadá jak náhoda, tak i úmyslné založení. Místo požáru budou do rána hlídat jak hasiči, tak policisté.