První oheň v lese hlásilo hned několik telefonátů z okolí Lázní Bohdanče krátce po třinácté hodině. Na hustý dým stoupající z lesa upozornilo hned několik lidí, hasiči ale měli problém s nalezením přesného místa. "Původní zprávy totiž hovořily o požáru v blízkosti Semtína. Nakonec se ale ukázalo že oheň zachvátil les za golfovým hřištěm podél silnice na Hradec Králové," uvedl starší strážník Patrik Trojan z městské policie Lázně Bohdaneč, který pomáhal hasičům s nalezením místa požáru.

Oheň se rozhořel asi na ploše 40x40 metrů po stranách lesní cesty. Pravděpodobná je tedy i možnost jeho založení. Prakticky ve stejnou dobu, kdy hasiči místo opouštěli přišla další zpráva o požáru v lese, tentokrát v blízkosti obce Spojil. Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči, problémem se ale opět ukázalo nalezení místa požáru. Jednotky hasičů se musely rozdělit a propátrávat les po jednotlivých cestách, než se mohli pustit do práce.

V obou případech oheň nezpůsobil větší škody a nikdo nebyl zraněn. Požárů toho typu je ale jen za posledních několik dní více a více.

Navečer pak hořelo znovu! Nejdříve opět pod vedením vysokého napětí mezi Rybitvím a Lázněmi Bohdančí a poté krátce před jednadvacátou hodinou nedaleko od předešlého místa požáru. Tentokrát se jednalo jistě o práci žháře. Oheň vzplanul na čtyřech místech a jen díky včasnému zásahu hasičů se nerozšířil. To, že se kolem lázeňského městečka pohybuje nebezpečný šilenec je už nyní veřejným tajemstvím.