Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Čína zvažuje žalobu na EU: Kvůli dovozním clům na auta si vyhradila právo obrátit se k Světové obchodní organizaci.
Pokračuje schůze Sněmovny: Poslanci dnes mají na programu především interpelace na členy vlády.
Maďarsko dostalo pokutu od soudu EU: V případu týkajícím se migrace nerespektovalo rozsudek. Zaplatí 200 milionů eur a milion za každý den prodlení.
Na Kutnohorsku už rostou: Deštivé počasí přeje houbařům, někteří se s Deníkem podělili o své úlovky.
Peter Pellegrini potvrdil cestu do Česka: Zvolený slovenský prezident se ujme úřadu v sobotu. Do Prahy zamíří na svou první zahraniční návštěvu 26. června.
Írán propustil vězněného Francouze: Louis Arnaud zadržovaný od září 2022 a odsouzený za údajné delikty proti národní bezpečnosti se vrátil o Paříže.
Množství obětí ruského útoku v Krivim Rihu roste: Počet mrtvých ve městě na jihu Ukrajiny stoupl na 9, zraněných je už 35, včetně 5 dětí, uvedly místní úřady.
Izraelští studenti budou stávkovat: Během čtvrtka na 120 nebo 250 minut přeruší práci, žádají návrat rukojmí zadržovaných v Gaze.
Nadšenci pečují o papoušky: Starají se o opuštěné a zraněné exotické ptáky, vypsali sbírku na vylepšení útulku na Kladensku.
Hoří velká rafinerie v Íráku: Plameny zachvátily několik nádrží s ropou a tekutým asfaltem v Irbílu, zasahují desítky hasičů.
Na severu Londýna hoří velká skládka: Hasiči bojují s požárem v recyklačním centru, plameny zachvátily asi 500 tun uložených odpadů.
Argentina projednává radikální reformy: Návrhy prezidenta schválil senát, se změnami je poslal zpět do dolní komory. Jednání provází protesty a střety s policií
Anglická fotbalová asociace zaplatí policisty: Před turnajem ME přispěje na práci útvaru, který vyšetřuje online napadání hráčů a stíhá pachatele výhrůžek.
V závěru týdne bude tepleji: Teploty v sobotu vystoupají až na 28 stupňů Celsia, v neděli na 25 stupňů. Přijdou ale i přeháňky a bouřky.
Pohonné hmoty zlevnily: Nafta klesla pod 36 korun za litr, nejníže od loňského února. Benzin stojí v průměru 37,85 korun, nejméně od února.
Testují rychlejší pendolina: Na koridorové trati z Prahy do Českých Budějovic by vlaky mohly jezdit až 200 km/h. Správa železnic nyní soupravy zkouší
NASA dementovala problémy na vesmírné stanici: Agentura vysvětlila, že v živém vysílání se nedopatřením objevilo nácvik postupu v případě zdravotních potíží.
Dívka z Oklahomy podstoupila unikátní operaci: Jako první na světě prošla hlubokou mozkovou stimulací provedenou robotem k odstranění neurologické poruchy.
Zahraniční dělníci uhořeli v Kuvajtu: Při požáru v ubytovně zahynulo nejméně 49 osob, převážně Indů, dalších víc než 50 lidí je zraněných.
Boston je krok od titulu v NBA: Basketbalisté Celtics porazili Dallas Mavericks 106:99 a ve finálové sérii vedou 3:0 na zápasy.
Na Rychnovsku hořela garáž: Hasiči požár v Synkově-Slemenově rychle lokalizovali, z přilehlého domu evakuovali 7 osob.
Policisté soutěžili v Plzni: Členové speciálních pořádkových jednotek se utkali na mistrovství republiky, tlačili vagony, přenášeli sudy.
Macron pozastavil volební reformu v Nové Kaledonii: Změny rozšiřující hlasovací práva přistěhovalců z Evropy rozpoutala na pacifickém ostrově ničivé nepokoje.
Saharský písek trápí jižní Evropu: Postupuje přes střední a východní Středomoří, podílí se na vyšší oblačnosti a deštích. Nejvíce v Řecku a Bulharsku.
Zemřela legenda amerického basketbalu: Jerry Westovi bylo 86 let. Za 14 sezon své kariéry v NBA byl vždy v sestavě all stars.