deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Speciální zlatá mince: Nový numismatický speciál zobrazuje památkovou rezervaci v Litoměřicích. Bohnickému hřbitovu se říká hřbitov bláznů: Souvisí to zejména se skutečností, že se nachází nedaleko známé pražské psychiatrické nemocnice.
Boj proti čínské výrobě polovodičů: Bidenova vláda se snaží omezit vývoz nejmodernějších čipů do Číny a připravuje nové kontroly vývozu polovodičů.
Mobil, tablet či čtečka: K nabití zařízení lidem v příštích letech postačí jedna jediná nabíječka. Schválil to Evropský parlament. Týden sociálních služeb začal: Až do neděle 9. října se pro veřejnost otevřou například desítky sociálních zařízení v Olomouckém kraji.
Obchod s vojenskou technikou: Ministerstvo obrany v pondělí zaslalo Spojeným státům nezávaznou žádost o nabídku 24 letounů F-35.
Ekologičtější městská doprava: V centru Ostravy vzniká nová moderní rychlonabíjecí stanice pro elektrobusy DPO. Prezidentské volby: Koalice Spolu nepostavila kandidáta na prezidenta, protože by tím podle šéfky TOP 09 Pekarové Adamové štěpila síly. Performance, výstavy i koncerty: Brněnskou Káznici oživí v prvním říjnovém týdnu unikátní festival Faktor K.
Anexe částí Ukrajiny: Írán neuznal výsledky referend, které Rusko uspořádalo na okupovaných částech Ukrajiny.
Příběh Josefa Hasila znovu na plátně: Režisér David Ondříček si splnil sen a natočil Krále Šumavy.
Zdeněk Koudelka či Petr Scholz: Prezident Miloš Zeman navrhl Sněmovně dva kandidáty na zástupce ombudsmana.
Ukrajinská agentura Ukrinform: V nedávno osvobozené vesnici Pisky-Radkivski v Charkovské oblasti objevili ukrajinští policisté další mučírnu.
Tragédie na Slovensku: Policie obvinila muže, který opilý způsobil nehodu, při níž zemřelo pět lidí, z trestného činu všeobecného ohrožení.
Končící ministryně životního prostředí: Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) předala svou rezignaci premiéru Petru Fialovi.
Dražší pivo: Budvar zdraží od 1. listopadu pivo v ČR v průměru o deset procent. Půllitr piva zdraží o korunu až dvě.
Vakcinace proti covidu: Kampaň ministerstva zdravotnictví na podporu očkování za zhruba 50 milionů korun se naplno rozeběhne tento čtvrtek.
Prezidentské volby: Rozhodnutí koalice Spolu nenasadit do prezidentské volby vlastního kandidáta se podle politologů dalo očekávat.
Shoda ministrů financí: Země EU by mohly na přechod k novým zdrojům energií využít zhruba 20 miliard eur (asi 490 miliard Kč) z unijních fondů.
Zemřela americká country zpěvačka Loretta Lynnová: Byla jednou z nejslavnějších hudebních hvězd country žánru v zemi. Bylo jí 90 let.
Prezident, který sjednocuje společnost: Předseda Pirátů Ivan Bartoš napsal, že koalice Spolu sdílí představu strany o ideálním prezidentovi. Uzavření odběrového místa na covid: FN Olomouc od soboty dočasně zavře místo pro odběr vzorků pro vyšetření Covid-19.
Ministryně prý podporuje terorismus: Ruský nacionalista Alexandr Dugin podal v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou.
Mobilizace v Rusku: Za dva týdny, které uplynuly od vyhlášení opustilo zemi 700 tisíc lidí, z toho 200 tisíc odešlo do Kazachstánu.
Policejní akce v Brně: Primátorka Brna Vaňková ani její náměstek Kerndl (oba ODS) nemají bližší informace k zásahu policie v Brně.