Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Každý den žijte, jako by měl být poslední

Vážená redakce, dovolte mi vyjádřit můj smutek nad ztrátou milovaného přítele, kamaráda.

Měla jsem přítele, už nemám. V den mých narozenin mi ho vzala zlá nemoc. Jak kruté. I pro všechny, kdo ho měli rádi. Navždy pro mě bude 21. leden dnem smutku.

Co mezi námi nebylo vyřčeno, to zapříčinilo, že jsem se s ním nestihla ani rozloučit. Jak mě to tíží na srdci.

Každý den žijte tak, jako by měl být ten poslední. Neodcházejte z domu znesvářeni, každý den se rozlučte se svou ženou, mužem, matkou, otcem, dítětem a polibte je, protože nevíte, jestli se všichni společně u večerního stolu setkáte.

Odešel člověk plný života a elánu. Byl vášnivý chovatel exotického ptactva. Kolik toho ještě chtěl udělat. Bohužel mu to nebylo dovoleno. Nikdy na něho nezapomenu. Buď sbohem, příteli. Ilona P., Hnátnice

Rád se projedu v autíčku

Vážená redakce, děkuji za Řádky důvěry, do kterých mohu napsat své přání i já.

Jsem delší dobu rozvedený, ale Vánoce na mne vloni hodně dolehly. Jiné formy seznámení jsem zatím nevyzkoušel. Je mi 64 let, mám rád přírodu a vše kolem sebe. Bydlím na vesnici a občas se projedu v autíčku, ale ve dvou je vše lepší. Synové bydlí mimo a daleko. Rád bych našel kamarádku stejných zájmů, nekuřačku, domácí typ. Řidička je vítána. Předem děkuji. Čtenář Josef z Rychnovska

Každý máme chyby

Kdo hledá přítele bez chyby, nenajde jej. Rozhodla jsem se napsat do Řádků důvěry, zda bych touhle cestou mohla najít muže, který nechce být sám. Je mi 45 let, bydlím v malém městečku v Podkrkonoší. Jsem rozvedená.

Mám tři dospělé děti, mám ráda přírodu, kulturu, cestování, sport. Nekouřím a alkohol piji jen příležitostně. Smích je na mé tváři dosti častý, neboť mám radost ze svých dětí, ale ke spokojenému životu mi partner chybí…

Mám ráda lidi a snažím se jim pomáhat a v tomhle duchu jsem vychovala i své děti. Přála bych si partnera určitě spolehlivého, rozhodně ne hrubého. Když by byla vzájemná sympatie, což je myslím velmi důležité, pak nějaké chyby nejsou podstatné. Každý je máme. Těším se na odpověď. Nela M. z Podkrkonoší

Pomozte ženě v nouzi

Vážená redakce a milí čtenáři, po dlouhých úvahách a snaze najít pomoc jiným způsobem jsem se rozhodla, že vám napíšu a že mi Řádky důvěry snad pomohou. Ráda čtu příběhy lidí a jejich pohled na život.

Je nám 60 a 10 let, před patnácti lety jsem ovdověla. Po delším čase jsem si našla přítele, o kterém jsem si myslela, že je to dobrý člověk a že je pro moje skoro dospělé děti taky dobrý kamarád.

Rok jsme spolu žili a vypadalo to vše v pořádku. Byl hodný, obětavý, pracovitý a velmi pozorný. Vzali jsem se. Pár let po svatbě se ale vše změnilo a já zjistila, že jsem si vzala muže pravého opaku a rozdvojené osobnosti. Rozvedli jsme se. Já přišla o lásku i byt. Před lety jsem pomohla kamarádkám, ale teď dělají, že mě neznají. Ono se říká: „Pomoz a bude ti pomoženo“.

Teď prosím milé čtenáře o pomoc. Potřebuji půjčit padesát tisíc se splátkou 1500 korun měsíčně. Zástavu nemám a sex neprovádím, jen právní cesta.

Nečekám, že se nabídky pohrnou, ale doufám, že se ještě najdou dobří lidé, kteří pomohou ženě v nouzi. Všem, kteří mohou pomoci, předem děkujeme. Čtenářka B. z Pardubic

Najdu svoji životní lásku?

Přeji hezký den, nejen redakci, ale i všem čtenářům Řádků důvěry. Je mi 33 let, měřím 182 cm. Jsem svobodný, štíhlé postavy, téměř abstinent, nekuřák, jsem domácí typ a hospody nenavštěvuji, proto je těžké navázat známost.

Rád bych poznal obyčejnou slušnou dívku, hodnou a upřímnou. Předem děkuji za odpověď. Čtenář od Jičína

Nežijte sami, pořiďte si nějaké zvíře

Milé řádky, rozhodla jsem se napsat, svěřit se, vypsat.

Jsem sama. Do určitého věku jsem to nijak nepociťovala jako újmu, dnes, kdy už mám skoro čtyři křížky na krku, cítím se hrozně osamocená. Na všechny starosti, zařizování, financování. Všechno sama. Hledání partnera už jsem vzdala, a tak jsem se rozhodla a pořídila si psa. Je to miláček, teplo domova. Rázem se mi změnil pohled na svět. Častěji se usmívám a už vše nevidím tak černě, jako tomu bylo ještě nedávno.

A tak bych chtěla poradit všem, kteří jsou osamoceni a nějak ten život těžce snášejí: pořiďte si živého tvora. Rázem se vám uleví, máte na koho promluvit a o koho se starat. A uvidíte, že ze dne na den bude svět růžovější… Vanda T.

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e–mail jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzdadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.