VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŘÁDKY DŮVĚRY: Děkuji nemocnici v Litomyšli

Východní Čechy - Každý týden zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek.

16.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Škoda

Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Zaslouží poděkování

Každý se určitě nejméně jednou octne ve složité zdravotní situaci a záleží na okolnostech a štěstí, jak se vyřeší.

Mne 3. listopadu minulého roku odpoledne náhle postihla oboustranná plicní embolie a manželka ihned volala záchrannou sanitku, která přijela prakticky okamžitě a vše probíhalo s využitím každé vteřiny. Nejen že jsem byl rychle v sanitce, ale ihned napojen na kyslíkový přístroj odbornou posádkou. Během několika minut jsem už odborně vyšetřen ležel na lůžku v litomyšlské nemocnici napojen na přístroje a byl zahájen léčebný proces. Po celou dobu léčby jsem byl nepřetržitě sledován doktorkou Hanou Křehlíkovou a primářem Milanem Dumajem. Cítil jsem, že pro ošetřující sestry je to, jak se o mne staraly, úplně samozřejmá činnost, ke které přistupují s pocitem, že dělají něco užitečného a dobrého. Proto chci všem upřímně poděkovat.

Ze srdce děkuje čtenář Václav

Hlásí se náhradní babička

Vážená redakce, měla bych k vám prosbu o uveřejnění našeho malého článečku v Řádcích důvěry. Jsme už delší čas v důchodu. Nedočkali jsme se žádného vnuka. Před lety nám zemřela dcera a rádi bychom uvítali dopis od mladší maminky, která má menší dcerku.

Mohla by k nám jezdit na víkendy, na prázdniny, na návštěvy… Bydlíme u Pardubic na vesnici. Spojení je k nám dobré i vlakem. Anebo my bychom za ní jezdili. Alespoň bychom trochu ožili v denních starostech. Když vidíme kolem sebe plno dětí a cizích vnoučat, tak je nám to trochu líto.

Čtenářka Marie

Budeme mít podruhé štěstí?

Vážená redakce, jmenuji se Karel a je mi 48 let. Jsem vdovec a mám třináctiletého syna. Mám svůj družstevní byt.

Před šesti lety jsem se prostřednictvím Řádků důvěry sešel s přítelkyní. Tehdy bylo synovi sedm let a začal chodit do školy. Syn ji bral jako maminku. Časem ke mně měla přítelkyně různé připomínky, které jí našeptávaly její kolegyně z práce. Po třech letech jsme se rozešli. Nejvíce tím trpěl můj syn. Proto jsem se rozhodl, že vám znovu napíši. Pracuji ve směnném provozu, a ženská ruka v naší rodině chybí. O mého syna se umím postarat. Ozve se žena, která by se stala třetí částí našeho trojlístku? Mám sice rodiče, ale ti jsou již staří, takže musím spoléhat sám na sebe. Jsem kuřák.

Čtenář z Pardubic

Ve dvou je život veselejší

Vážená redakce Řádků důvěry. Prosím o uveřejnění mého příspěvku. Samota je velice těžká. Ve dvou je život lehčí a veselejší. Už loni jsem napsal do Řádků důvěry, ale ženy, co mně odpověděly, neměly zájem o vesnici a už vůbec nechtěly na vesnici bydlet. Byly to ženy, co měly svoje byty, nebo se staraly o nemocné rodiče a vnoučata. Já hledám ženu, která by se chtěla přestěhovat na vesnici, abychom spolu pracovali na zahrádce a chovali drobné hospodářské zvířectvo. Jsem domácí typ, a mám rád legraci. Mám rád dechovku a všechnu dobrou muziku. Rád se podívám na pěkný film. Jsem vdovec, bezdětný, katolík, abstinent a nekuřák. Je mi 59 let a měřím 190 centimetrů, plnoštíhlé postavy. Jsem v částečném invalidním důchodu.

Hledám ženu, katoličku, upřímnou. Nehledám flirt, mám rád čestné jednání. Řidičský průkaz je vítaný. Nejsem žádný boháč a bohatství také nehledám. Nemám mobil, tak prosím o adresu v případě vaší odpovědi. Peníze jsou potřeba, ale zdraví ani lásku a čest si za ně člověk nekoupí. Mám velké srdce, do kterého může vstoupit hodná a mírná žena. Vždyť život je tak krátký a člověk se musí radovat z každého z nového dne. Pevně věřím, že si tyto řádky přečte hodná žena, která by chtěla změnit svůj život, a pošle mně dopis, za který předem upřímně děkuji.

Jaroslav z východních Čech

Hledám štěstí

Vážená redakce, zdravím vás i všechny čtenáře Řádků důvěry. Chtěl bych se pokusit touto cestou najít přítelkyni, protože nemám dostatek příležitostí navazovat známosti. Jsem pětatřicetiletý svobodný obyčejný muž, nekuřák, vyšší postavy. Říkají, že prý jsem dobrák, klidné mírné povahy. Mezi mé zájmy patří výlety, kolo, příroda, děti i hudba. Bydlím ve vlastním době v Pardubicích, kde pracuji rád na zahradě, ale ani domácí práce mi nejsou cizí.

Toužím po normálním a spokojeném životě, mít někoho rád a těšit se na něj. Věřím, že mi odepíše žena, která se cítí také osamělá a chtěla by poznat přítele, partnera, který je spolehlivý a nezklame.

Věrný čtenář z Pardubic

Nechci být sama

Vážená redakce, přála bych si prostřednictvím Řádků důvěry najít hodného pána střední postavy kolem 75 let. Tak trochu domácího kutila, který již také nechce být sám. Je mi 71 let, bydlím v rodinném domku v Chocni.

Samotné je mi smutno. Ráda si poslechnu dechovku a ráda chodím do společnosti. Máte-li zájem, budu čekat na vaši odpověď.

Čtenářka z Chocně

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e–mail jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzdadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.

16.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.

ON-LINE: V Pardubickém kraji vyhrála ANO, stejně jako v Česku

Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
AKTUALIZUJEME
20

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení