Obžaloba ho vinila z toho, že se dopustil krádeže v jednom z holických obchodních domů.

„Tento mladý Slovák přijel do České republiky za prací. Původně měl v úmyslu, že se zde o sebe sám postará. Postupně ale klouzal na šikmou plochu. To vyvrcholilo tím, že mladík byl zadržen při jedné krádeži v Chrudimi. Za to byl také odsouzen a dostal podmínku,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Tato skutečnost ale mladého cizince neodradila. „Od nějakých svých známých se dozvěděl, že v holickém obchodním domě Albert se údajně velmi dobře krade, a tak se tam vypravil. Bohužel pro něj však ta informace nebyla úplně pravdivá – při jeho prvním pokusu o krádež ho tam totiž zaměstnanci zadrželi,“ dodal policista.

Podle našich informací si mladík zřejmě potrpěl na mlsání. V obchodě se totiž „napakoval“ několika čokoládami, bonboniérami, čokoládovými bonbony a dalšími laskominami. Když bez zaplacení procházel pokladnami, spadla klec! Když mladíka zadrželi, měl toho u sebe za více než dvanáct stovek.

Netrvalo dlouho a Michal P. skončil před soudem. Jeho nedávný delikt v Chrudimi totiž zapříčinil to, že „pouze“ několikastovková krádež je v jeho případě posuzována jako trestný čin.

„Obžalovaný Michal P. byl v tomto případě odsouzen pro trestný čin krádeže. Za poslední tři roky byl totiž za obdobný skutek souzen, a tak se v jeho případě jednalo o trestný čin i když ukradl zboží jen za dvanáct stovek,“ potvrdil našemu Deníku pardubický soudce Karel Gobernac, který se tímto případem zabýval.

Druhé obdobné selhání v cizí zemi už však mladíka stálo svobodu. „Za tento trestný čin byl Michal P. odsouzen k šesti měsícům nepodmíněně,“ dodal pro Pardubický deník soudce Gobernac.

Součástí mladíkova trestu bylo kromě vězení také vyhoštění z České republiky na dobu pěti let.