VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Univerzita Pardubice

Při hokejovém derby se utkají pardubičtí a hradečtí studenti

Pardubice/Hradec Králové – Po roce si opět studenti budou moci užít univerzitní derby mezi hokejovými týmy Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové.

OBRAZEM: Univerzita Pardubice si připomněla 17. listopad

Pardubice - U památníku připomínajícím události 17. listopadu 1939 a 1989 v areálu Univerzity Pardubice si ve čtvrtek v předvečer státního svátku připomnělo shromáždění památku těchto významných dnů. U jejich příležitosti zazněl i apel k zachování pravidel demokracie proti vzmáhající se vlně populismu a marketingem podpořené vládě jedné politické strany.

Náhrobek Arnošta z Pardubic zrestaurovali v Polsku odborníci pardubické univ

Pardubice - Restaurátoři z Fakulty restaurování dokončili restaurování vzácného gotického náhrobku a tumby Arnošta z Pardubic ve farním kostele Nanebevzetí Nejsvětější Panny Marie v polském Kladsku.

Odborníci hovoří o německé reformaci

Pardubice/Kutná Hora – Včera pokračovala konference Evropská reformace v Čechách, kterou spolupořádá Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Za její dějiště bylo vybráno město Kutná Hora, kam se také sjela více než stovka odborníků ze sedmi zemí. 

Ocenění Nejlepší spolupráce roku putuje na Univerzitu Pardubice

Pardubice – Speciálně sestavená odborná porota ocenila tým Jana Macáka z Centra materiálů a nanotechnologií Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a společnosti Pardam cenou za Nejlepší spolupráci roku 2017.

Do Pardubic přijeli mladí Britové a Švédi

Pardubice – Od včerejška pobývá na Univerzitě Pardubice osm studentů z University of Central Lancashire ve Velké Británii a z University of Uppsala ve Švédsku. Přijeli na výměnný pobyt, který pro ně organizuje Jazykové centrum Univerzity Pardubice a který navazuje na jarní návštěvu pardubických studentů ve Švédsku a ve Velké Británii.

Univerzity na Tchaj-wanu a v Pardubicích si vyměňují studenty

Pardubice – O náboženské problematice na Tchaj-wanu a o mezikulturním porozumění v úterý diskutoval se studenty Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Johnny Shieh, který působí na univerzitě Kao Yuan na Tchaj-wanu. Včera přednášel na ekonomicko-správní fakultě o vzdělávání a obchodním výhledu na Tchaj-wanu a přidal také tipy, jak uspět v obchodování v Číně.

Studenti pardubické univerzity pořádají konferenci Sociocon

Pardubice - V pardubickém Divadle 29 se dnes uskuteční osmý ročník studentské konference, která nese název Sociocon. Studenti, vyučující i hosté Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice představí projekty, terénní výzkumy, filmy či studentské závěrečné práce. Akce je určena i pro veřejnost, začíná ve 14 hodin a potrvá do 20 hodin.

Plešatá zpěvačka na Havlově lavičce

Pardubice – Již rok a půl stojí v srdci univerzitního kampusu na Stavařově Lavička Václava Havla.

Na univerzitě se učí 500 cizinců

Pardubice - Studenti do Pardubic přijeli ze 65 zemí. I Turecka a Srbska.

Senioři se vrátili do lavic, aby zjistili jak řídit letový provoz

Pardubice - Pardubická Univerzita třetího věku má plno. Zájemce musí odmítat.

Plagiátorství jsme pečlivě prošetřili, tvrdí rektor

Pardubice - Většina aktérů kauzy už na Univerzitě Pardubice nepůsobí.

Univerzita Pardubice na veletrhu v Praze

Pardubice – Během středy a čtvrtka přiblíží Univerzita Pardubice zájemcům možnosti vysokoškolského studia na svých sedmi fakultách na Veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT