VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Univerzita Pardubice

„Dopravka“ slaví 25 let, nově má svoji lokomotivu

Pardubice – Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice slaví 25 let od založení. Stejnou dobu pak intenzívně spolupracuje s Českými drahami.

„Mexiko považuji, s trochou nadsázky, za svou druhou vlast“

Pardubice /ROZHOVOR/- Docent Oldřich Kašpar z Katedry kulturních a sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice obdržel významné ocenění mexické vlády Řád aztéckého orla. Je to nejvyšší mexické státní vyznamenání pro cizince, kteří výrazně posílili vztahy mezi dvěma státy, v tomto případě mezi Českem a Mexikem.

Historik a etnolog z pardubické univerzity obdrží vyznamenání

Pardubice/Praha - Nejvyšší mexické státní vyznamenání pro cizince „Řád aztéckého orla“, udělované mexickou vládou, obdrží dnes ve dvanáct hodin v Praze dva Češi. Jedním z nich je historik a etnolog Oldřich Kašpar z Katedry kulturních a sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, druhou vyznamenanou je vědkyně a pedagožka Ludmila Holková, která žije a působí od roku 1965 v Mexiku.

Začala mezinárodní letní škola pardubické univerzity

Pardubice – Jsou sice prázdniny, ale 23 zahraničních studentů přijelo na Univerzitu Pardubice, aby absolvovali měsíční letní školu nazvanou European Studies and Governance, která potrvá do 7. srpna.

Talentovaní mladí chemici zamíří do Pardubic

Pardubice - V úterý bude Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostit chemické talenty. Šestý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR rozhodne o tom, kdo se stane žákovským mistrem republiky v chemii.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Pardubický majáles 2018

Pardubice - Sobota a druhý den pardubického majálesu? Jaký byl pátek? Prolistujte naši galerii. Více snímků pak najdete ještě na našem facebooku.

Zažij si na vlastní kůži na Univerzitě Pardubice

Pardubice - Lezení na sedm metrů vysoké horolezecké stěně, ale i další možnosti aktivního života handicapovaných si mohli tento týden zájemci vyzkoušet na Univerzitě Pardubice. Zařadil se mezi ně i student dopravní fakulty Ondřej Mach, sám zdravotně postižený.

Univerzitní galerie vystaví grafiky a pastely Aleny Laufrové

Pardubice – V úterý v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice zahájena výstava pražské autorky Aleny Laufrové a jejích grafik a pastelů.

Vysokoškoláci bojkotují menzu

Pardubice – V menze v univerzitním kampusu na Cihelně tento týden není tak živo jako obvykle. Studenti vyhlásili její bojkot.

Čtyři fakulty přijímají přihlášky jenom do konce března

Pardubice – Čtyři fakulty Univerzity Pardubice přijímají přihlášky do bakalářského studia v následujícím akademickém roce už jen do konce měsíce března.

Při hokejovém derby se utkají pardubičtí a hradečtí studenti

Pardubice/Hradec Králové – Po roce si opět studenti budou moci užít univerzitní derby mezi hokejovými týmy Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové.

OBRAZEM: Univerzita Pardubice si připomněla 17. listopad

Pardubice - U památníku připomínajícím události 17. listopadu 1939 a 1989 v areálu Univerzity Pardubice si ve čtvrtek v předvečer státního svátku připomnělo shromáždění památku těchto významných dnů. U jejich příležitosti zazněl i apel k zachování pravidel demokracie proti vzmáhající se vlně populismu a marketingem podpořené vládě jedné politické strany.

Náhrobek Arnošta z Pardubic zrestaurovali v Polsku odborníci pardubické univ

Pardubice - Restaurátoři z Fakulty restaurování dokončili restaurování vzácného gotického náhrobku a tumby Arnošta z Pardubic ve farním kostele Nanebevzetí Nejsvětější Panny Marie v polském Kladsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT