více >>

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové nabízí programy pro všechny věkové kategorie. Je také autorem planetární a galaktické stezky.

Hvězdárna a planetárium nabízí pro návštěvníky řadu programů – planetární a galaktickou stezku, večerní programy a pozorování, programy pro děti, pozorování slunce, astronomický kroužek, astronomický klub, přednášky, výstavy a také moderní interaktivní expozice s názvy Mikrosvět – makrosvět a Energie – formy a přeměny.
 
Otvírací dny pro veřejnost jsou středa, pátek a sobota. V období září až březen se ve všední dny od 18:30 koná specializovaný pořad v digitálním planetáriu s filmem. Jeho součástí je též prohlídka interaktivní expozice v budově planetária. Ve 20:30 pak začíná Večerní pozorování na hvězdárně. V sobotu je od 14:00 na hvězdárně program zaměřený na pozorování Slunce a od 15:00 program pro děti (vhodný pro děti od 5 let v doprovodu dospělé osoby) s pohádkou v digitálním planetáriu a prohlídkou hvězdárny. Od 18:00 a 19:30 běží pořady v digitálním planetáriu, ve 20:45 pak za příznivého počasí začíná Večerní pozorování na hvězdárně pomocí dalekohledů v kopuli a na terase - při zatažené obloze se po ukázce dalekohledů koná prohlídka umělé hvězdné oblohy v historickém Zeissově malém planetáriu. Od dubna do srpna (včetně) začínají všechny programy o hodinu později: tj. ve středu a pátek v 19:30 a 21:30, v sobotu od 15:00, 16:00, 19:00, 20:30 a pozorování ve 21:45.

 

K Hvězdárně, Nový Hradec Králové, Hradec Králové
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE