Barevní běžci zaplní Pardubice

KDY: 17. srpna od 10 hodin

KDE: park Na Špici, Pardubice

Hlavní není rychlost, ale především zábava. Tak popisují pořadatelé běh Barvám neutečeš, který zavítá v sobotu do Pardubic. Závodu se mohou zúčastnit děti, teenageři, dospělí, senioři, skupiny i jednotlivci. Běh je zkrátka pro každého, kdo se nebojí barev a pohybu. Na pět kilometrů dlouhé trase čeká závodníky pět barevných zón, kde je organizátoři doslova zasypou barvami. Trasu mohou zájemci zdolat během, ale kdo chce, může se klidně jen projít. Pořadatelé kromě běžecké části slibují i bohatý doprovodný program, jehož součástí bude tradiční hromadné vyhození barev. Akce začne v 10 hodin v parku Na Špici a potrvá do odpoledne. 

Sezemická lávka
KDY: 17. srpna od 14 hodin
KDE: Sezemice

Neortodoxní kostýmy i krkolomné pády budou v sobotu od 14 hodin k vidění v Sezemicích. Uskuteční se zde totiž akce s názvem Tradiční Sezemická lávka, soutěž ve zdolávání 22 centimetrů široké a 23 metrů dlouhé lávky přes řeku Loučnou. Vítězem se stává závodník, kterému se podaří přejet lávku v nejdelším čase, aniž by při tom spadl do vody. V neděli v 9:30 hodin začne mše svatá v kostele Nejsvětější Trojice. Po jejím skončení mohou zájemci nahlédnout do kaple Nanebevzetí Panny Marie u hřbitova, která bude otevřená do 12 hodin.
Návštěvníci si také budou moct odpoledne prohlédnout unikátní dřevěnou zvonici u kostela. Od 17 hodin zazpívá v kostele pěvecký sbor Salvátor z Chrudimi pod vedením Tomáše Židka. Koncert ke cti Panny Marie zakončí svátostné požehnání. V pondělí 20. srpna bude v kapli u hřbitova sloužit farář mši za sezemické rodáky.

Setkání zahradních železnic

KDY: 17. až 18. srpna
KDE: Museum Rosice nad Labem

Různé typy zahradních železnic mohou zájemci zhlédnout a vyzkoušet o víkendu v Rosicích nad Labem. Návštěvníci se budou moct svézt na parkové železnici nebo nastoupit do historického motorového vlaku, který bude vozit turisty do Slatiňan. V neděli bude dopravu z Pardubic do muzea zajišťovat historický autobus.

Pardubické letní kino

KDY: 17. srpna od 21 hodin
KDE: Pardubické letní kino Pernštejn

Americký snímek Avengers: Infinity War je předposledním dílem světoznámé série filmů o superhrdinech. Tentokrát se musí Avengers a jejich superhrdinští spojenci pokusit porazit mocného Thanose dřív, než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy. Vstup na promítání je zdarma.