Hrajeme za Pardubice 
KDY: 8. února 
KDE: Enteria arena 
 

Hrajeme spolu za Pardubice je společný projekt basketbalového klubu BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice. Během jednoho večera v pardubické Enteria aréně se spojí svět sportu a hudby, navíc nechybí charitativní podtext. Peníze pomohou nemocnému Adámkovi. V sobotu 8. února se uskuteční šestý ročník této akce. Hrajeme spolu za Pardubice začne 16:30 hodin koncertem Komorní filharmonie Pardubice. Hostem večera bude herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, dirigovat bude Chuhei Iwasaki.Po přestávce a programu ve foyer areny začne v 18:30 hodin utkání nadstavbové části Kooperativa NBL. Domácí BK JIP Pardubice se střetnou s USK Praha. Konec se očekává po 20. hodině. Vstupenky stojí 120 nebo 500 korun (sektor palubovka) a jsou ještě k dostání.

Spříznění volbou 
KDY: 8. února 
KDE: Východočeské divadlo  

Dramatický milostný příběh podle slavného románu německého básníka J. W. Goetha Spříznění volbou můžete v sobotu od 18 hodin prožít ve Východočeském divadle v Pardubicích. V rámci akce Kultura za hubičku dostanete vstupenky za 200 korun.

Posedy - svéráz národní tvořivosti 
KDY: do 17. února 
KDE: Galerie Fons Pardubice 
 

Do 17. února můžete v Galerii Fons na Pernštýnském náměstí v Pardubicích navštívit výstavu Posedy – svéráz národní tvořivosti. Pardubák Jan Holkup se živí jako strojní konstruktér, ale dokumentární fotografie posedů se staly jeho posedlostí.