více >>

Místo koní se budou na závodišti prohánět bruslaři

Akce již skončila

Ještě v půlce října se po dostihovém závodišti v Pardubicích proháněli koně. Od prosince však bude patřit bruslařům. Až do února tam bude fungovat Zimní sportovní ledový park. Mobilní kluziště se skutečnou ledovou plochou se bude nacházet v těsném sousedství tribuny D, kde bude zázemí pro návštěvníky. K dispozici tam budou i parkovací plochy, šatny a toalety.
„Rozměry kluziště splňují požadavky Mezinárodní federace ledního hokeje pro pořádání hokejových zápasů. S těmi se ale počítá spíše jako s akcemi, které by měly v budoucnu zatraktivnit toto sportoviště. Prioritně jde městu o návrat k tradici bruslení a o větší využití závodiště, kterému chybí zimní aktivity,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.
Kluziště pod širým nebem má v první řadě sloužit veřejnému bruslení. „Ve všední dny by měly ledovou plochu využívat především školy, atraktivní časy v odpoledních hodinách by mělo být kluziště vyhrazeno veřejnému a rodinnému bruslení. Zbývající časy budou nabízeny amatérským hokejistům z Pardubic i širokého okolí,“ doplnil primátor.
Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazicího zařízení a související investice například do osvětlení úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun. „Na každoroční provoz jsou v rozpočtu města vyčleněny zhruba 2 miliony korun,“ řekla mluvčí radnice Nataša Hradní.

od  1. 12.
do  1. 2.
Pražská 607, Pardubice VI
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ