Tipy Deník

Underground Fest No.2

Akce již skončila

Druhé letošní pokračování Underground Fest. pochopitelně tedy č.2
Vystoupí kapely :

Kabaret Dr.Caligariho
http://www.kabaretdoktoracaligariho.cz/

Prasečí farma
.legendární českoskalické uskupení... s překvapením! Zesílená dechová sekce (princ Miroslav, Mildes a Albert Caligari)!!! Zpěv Petr Fejfar, doprovody Richard Kempes Kudrnáč, bicí Petr Čenda Čeněk, basa René Senovič, kytara Pavel Cyril Grim, druhá kytara Václav Bahňous Blabolil!

a domácí
Oscar Band...téměř v původní sestavě :
L.Z Sokol,zpěv a efekty,Míra Novca Novák,basa,Petr Kašpárek,bicí,Viktor Martínek,kytara,Ondra Vojtěch-saxofon a Honza Kašpárek,akustická kytara,syntetizáýtor.

http://bandzone.cz/_98711

Franta Čuňas Stárek : Cáry starejch filmů č.2

V rámci projektu Ústavu pro studium totalitních režimů o historii českého undergroundu vzniklo toto pásmo starých filmů,které svým komentářem chronologicky propojuje jeden ze zakladatelů undergroundového hnutí František Stárek, známý pod přezdívkou Čuňas.Autor proslul jako vydavatel samizdatu (časopis Vokno, rok 1979). V roce 1976 byl odsouzen v procesu proti hudební skupině The Plastic People of the Universe a také za podpis Charty 77. Když se začal režim za Chartu 77 tvrdě mstít, spoluzaložil František Stárek komunu v Nové Vísce u Kadaně. S přáteli se domníval, že na vesnické usedlosti v odlehlém pohraničí uniknou represivnímu aparátu a získají prostor pro své kulturní aktivity. Socialistický režim však objekt v roce 1981 vyvlastnil a Stárka odsoudil k dalším dvěma letům vězení.Po propuštění v disidentských aktivitách dál pokračoval, podílel se na produkci a distribuci Originálního videojournalu – prostřednictvím videokazet šířil informace o disentu. Další zatčení pak přišlo v únoru 1989. Události 17. listopadu strávil ve vězení, propuštěn byl až 26. listopadu 1989 na základě prezidentské amnestie. Po revoluci nastoupil František Stárek ke kontrarozvědce, kde nakonec setrval až do roku 2007. V současnosti se věnuje badatelskému a dokumentačnímu projektu k dějinám československého undergroundu.

14. 10.  (17:00–23:59)
Jiráskova 29, Pardubice
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT